Genel Haberler ve Makaleler

Az Sermayeli Bayilik Veren Bazı Firmalar

Türkiye insanı, gerçek bir girişimcilik ruhuna sahip. Bunu birçok yönden görmek mümkün. Fakat, bizim girişimcilik ruhumuzu körelten en büyük etken sermaye azlığı ya da sermayemizin hiç olmaması, herhalde bunu hiç kimse inkar edemez.

Girişimcilik ruhunu baltalayan sermayesizlik, son yıllarda devletinde dikkatini çekiyor. Öyle ki, son birkaç yılda görülmemiş hibe ve teşviklerle girişimciliğin önündeki sermaye engeli kaldırılmaya çalışıyor.

Eğer biraz sermayeniz varsa veya devletin teşvik ve hibelerinden yararlanmayı düşünüyorsanız, sizler için 100 bin TL’den az sermaye gerektiren ve neredeyse sermayesiz bayilik veren firmalardan iş fikirlerini hazırladım. Bu fikirleri yazarken; tatlıdan, içeceklere kadar az sermayeyle yapılabilecek çeşitli işleri listeye eklemeye özen gösterdim. Umarım bu yazı akıllarımızda iyi bir fikir alışverişini meydana getirecek.

Az Sermayeli Çiğköfte Bayilikleri

Ülkemizde bir hayli rağbet gören gıda ürünlerinden çiğköfte, vazgeçilebilecek ya da yeri doldurulabilecek tatlar arasında yer almıyor. Bu açıdan baktığımızda gayet mantıklı bir iş fikri olarak göze çarpıyor.

Çiğköfte bayilikleri de çoğu zaman az bir sermayeyle kuruluyor. Örnek olarak;

  • O Ses çiğköfte 15 bin TL,
  • Tatlıses çiğköfte 10 bin TL,
  • Miss Çiğköfte 5 bin TL,
  • Battalbey çiğköfte ise 10 bin TL gibi az bir sermayeyle kurulabiliyor.

Az Sermayeli Fast food Bayilikleri

Çalışanların, yiyebilmek için çok da vakti olmayanların ve gençlerin vazgeçilmez tercihleri arasında fast food restoranlar yer alıyor. Yeni girişimlerle birlikte az sermayeye çeşitli fast food restoranlarından bayilik alabilmek ve iş kurabilmek mümkün.

Dünyada her geçen gün daha da popülerleşen “çubuklu patates” bayiliği veren firmalar arasında yer alan Chips Funny‘den 10 bin TL sermayeyle bayilik almak mümkün.

Farklı ve çeşitli 5 konseptle hizmet sağlayan New York Street Foods, üç dakika gibi çok kısa sürede yiyecek hizmeti veren fast food kelimelerinin hakkını veren bir marka olma yolunda ilerliyor. Bayilik bedeliyse oldukça düşük, yalnızca 20 bin TL kadar.

Fast food sektöründe henüz adını yeni duymaya başladığımız, O Pilavcı ise 10 bin TL sermayeye kadar bayilik veriyor. Sokaklarda gördüğümüz pilav arabaları hala pek çok kimse tarafından ayaküstü yeme açısından tercih ediliyor. O Pilavcı ise, bunu markalaştıran bir firma.

İlginizi çekebilir: Fast Food Restoran Bayiliği için 5 Popüler Marka

Az Sermayeli İçecek Bayilikleri

Her zaman herkesin bir şeyler içmeye ihtiyacı vardır. Gerek yol üstünde birini beklerken, gerekse alışverişten bunalıp nefes alacak bir yere ihtiyaç duyarken hemen herkes kafeleri veya içecek dükkanlarını tercih eder. Tam da bu açıdan baktığımızda işte, harika yeni bir iş fikri daha. Hemde az sermayeli.

Kahve Kutusu, iki sene evvel Denizli’de kurulan bir marka. AVM’ler içerisinde karavan modeliyle yerleşen bu içecek mağazası; çeşitli kahvelerden tatlı ve tuzlu yiyeceklere kadar birçok lezzeti müşterilerine sunuyor. Bayilik alabilmek için gerekli sermaye 95 bin TL.

Smoothie, meyve suları ve meyve salatalarıyla ünlü Meyvemix, 2007 yılında Beyoğlu’nda kurulan bir marka. Son yıllarda bu tarz sağlıklı içecek ve yiyeceklere artan talep düşünüldüğünde 30 bin TL sermayeyle kurulabilecek harika bir iş fırsatı olduğunu söyleyebilirim.

Az Sermayeli Waffle Bayilikleri

Küçük bir ülke olan Belçika’dan çıkıp, bütün dünyada lezzeti konuşulan ve ülkemizde de tercih edilen tatlılardan biri olan Waffle, geleceği parlak iş fikirleri arasında yer alıyor.

Çankaya Üniversitesi’nden lisans programı bitirme projesi olarak ortaya çıkan Chocobons Waffle, yıl içerisinde onlarca bayilik vermeye hazırlanıyor. Chocobons Waffle bayiliği alabilmek için 10 – 50 bin TL arasında değişen sermaye bedeli gerekiyor.

Yine popülerliğini son yıllarda artıran çubuklu yiyecekler kervanına Waffle’ı da dahil eden marka, Waffle Funny; çubukta sattığı lezzetli Waffle tatlılarıyla ünlü. Bayilik içinse 2 bin ile 4 bin TL arasında düşük bir sermaye gerekiyor.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir