Genel Haberler ve Makaleler

BankPozitif’in Mobil Bankacılık Uygulaması Yayında

BankPozitif, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilecek mobil bankacılık uygulamalarını yayınladı. BankPozitif’in telefonunuzun işletim sistemine uyumlu uygulamasını indirerek bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Daha önce mobil tabanlı web sitesi üzerinden müşterilerine hizmet veren BankPozitif, yeni uygulamalarıyla müşterilerine en iyi kullanım deneyimi yaşatmak istiyor. Ülkemizde bankacılık sektöründe ilk kez Touch ID teknolojisini kullanan İş Bankası mobil uygulaması İşCep‘in ardından, Finansbank’da mobil uygulamasında Touch ID teknolojisini kullanmaya başlamıştı. Parmak izi özelliği sayesinde bankaların mobil uygulama kullanıcıları her seferinde uygulamaya giriş yapmak için şifre ve kullanıcı adı gibi bilgileri kullanmak zorunda olmuyor ve bu özellik kullanıcılara hız kazandırıyor.

Touch ID avantajını müşterilerine sunmak isteyen BankPozitif, iOS uygulamasında Touch ID teknolojisinin kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Akıllı telefonunuzun parmak izi okuma özelliği bulunuyorsa, BankPozitif uygulamasına giriş için bu teknolojiyi kullanabilmeniz mümkün.

BankPozitif Mobil Uygulaması ve İşlemler

BankPozitif’in mobil uygulamasını indirerek; vadeli, vadesiz hesaplarınızın kontrolünü yapabilir. Kredi başvurusunda bulunabilir, EFT/Havale, fatura ödemeleri gibi tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BankPozitif Mobil Bankacılık Uygulaması
BankPozitif Mobil Bankacılık Uygulaması

Tasarım ve kullanım kolaylığı açısından bakıldığında uygulamanın oldukça işlevsel olduğu tecrübe edilebiliyor. Özellikle, BankPozitif’ten kredi kullanıyorsanız tek sayfa üzerinden kolayca taksit sayınızı, kalan borcunuzu ve faiz oranlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca, hesap kontrolü ve fatura ödeme işlemleri de oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor.

BankPozitif mobil uygulamasını kullanmaya başlamanız için uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Android için buradan, iOS (iPhone) için şuradan uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra mevcut dijital bankacılık kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca iOS kullanıcıları dilerse Touch ID özelliğini de kullanabiliyor.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir