Başarı Hikayesi: Daha Fazla Para Kazanmak İçin

“Şu anda eskisinden on kat daha fazla kazanıyorum.”

Yüksek Lisans derecesi aldıktan sonra ilk işim muhabirlik olmuştu. Kazancım o kadar azdı ki, güçlük yaşıyordum. O zamanlar bana yalnızca yazdığım kadar para ödüyorlardı. Bugün ise artık böyle değil. İlk kitabım olan Reinventing You öncesine kadar makaleler ve Bloglar yazıyor, kitap mağazalarında, şirketlerde ve üniversitelerde bedelsiz çalışıyordum.

Gerçi, bugün de daha önce meşgul olduğum işle meşguldüm ve önceki gibi bedelsiz çalışıyordum, ancak şu anda eskisinden on kat daha fazla para kazanıyorum. İnternet teorisyeni Dock Sirlz’in söylediği gibi onlar; metinlerin yazılması yerine, popülerliğe ve onunla bağlantılı imkanlara; sosyal çıkışlara, ipuçlarına ve öğretilere göre para ödüyorlar. Bir yandan ben en başına geri adım atmış oldum, çünkü on beş yıllık profesyonel gazetecilik gibi ücretsiz bloglar yazmam akıl karı görünmüyordu. Ama diğer yandan profesyonellik ve maddi açıdan kendimi gelişmiş hissediyordum. Anladım ki, bu gün bazılarımız ileri gitmek için gidiyorlar, halbuki yalnızca ileri gitmek yerine geriye dönüş yapabilseler bu güzel bir fırsat olabilir. İleriye gitmek için geriye adım atmaktan çekinmeyin.

Öneri: Milyoner Olmanın 7 Basit Kuralı

Eğer gerçekten de modern dünyada başarıya ulaşmak istiyorsanız, uzun vadeli perspektifi düşünmeyi öğrenmelisiniz.

Potansiyel işlerde çalışmayı, zengin olmayı, müthiş projeler üzerinde çalışmayı hepimiz istiyoruz. Ancak bunun için ilk önce geleceğe yatırım yapmak gerekir ki, bu hemen hemen kısa vadeli perspektifte geriye adım atmaktan geçer.

Startup şirketleri ve danışmanlar her zaman belirtiyorlar ki, “başarısızlığı kabul etmeye” hazırlıklı olmalıyız. Bu hem zaman, hem maddi, hem de nüfuz açısından çok pahalıya mal oluyor. Ancak risk, gelecek başarılarınız için bir yatırımdır bunu da unutmamak gerekir. Eğer uzun vadeli perspektifte gelişme istiyorsanız, alternatiflerinizin ne olduğunu netleştirmek ileri adım atmamıza yardımcı olacak. Hatta bu geriye adım gibi görünse bile.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu