Biri Pozitif Düşünce Mi Dedi? Hadi, Düşünelim!

Pozitif düşüncenin nimetlerini hayatın her noktasında yaşamak mümkün. Yeni bir girişim yapacak olabilirsiniz, sizin için çok önemli bir sınava girecek olabilirsiniz ya da aklınıza her ne gelirse! Bu yazıda örneklemelerle pozitif düşüncenin üç yaklaşım modeleni ve sonuçlarını size iletmeye çalışacağım.

Pozitif Düşünce – Metafiziki Yaklaşım

Araştırmalara göre insanlar başarılı olayları hafızalarında sakladıkça ve bu başarılarını sürekli anımsadıkça pozitif enerjinin yoğunluğu artıyor. Böylece pozitif enerji başarı getiriyor. Pozitif düşünce “BEN başarılıyım, BEN yapabilirim” ifadeleriyle başlıyor. Herkes biliyor ki, “BEN” kelimesi dünyanın en başarılı kelimesidir, çünkü “BEN” diyebilen insan liderdir. Lider, önce kendi hesaplarını yapar ve ekibini de kendi rahatlıkla yönetebilir.

Pozitif Düşünce – Rasyonel Yaklaşım

Alman araştırmacıların yönetim alanında yaptıkları izlenimlere göre, pozitif düşünceyle çalışan kişiler, diğer çalışanlara göre bir işi iki kat daha etkili yapabiliyor. Örneğin, bir pazarlama şirketinde personeller arasında yapılan izlenime göre, güler yüzlü çalışanların daha fazla satış yaptığı ortaya çıkmış. Negatif düşünen insanlar, pozitif düşünen insanlara göre işinde uzman olsa bile iyi bir başarı elde edemiyor.

Pozitif Düşünce – Duygusal Yaklaşım

Pozitif düşünceli insanlar, hayata bakış açılarıyla çevresindeki insanlara da pozitif enerji veriyorlar. Karşınızdaki insanlara pozitif enerji verebilmeniz onların sizi sorunsuzca anlayabilmesini sağlıyor ve onlara tanımlanamaz bir güven duygusu veriyor. Örneğin; Steve Jobs, sunumlarında herkesin onu merakla dinlemesinin ana nedenlerinden biri olarak pozitif düşünceyi göstermiştir. Pozitif düşünce dinleyicilere her zaman hoş bir duygu bırakır, rasyonel olarak bu anlaşılmasa da bilinçaltında net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Gördüğünüz gibi pozitif düşünme aslında işlerin, durumların en başında yer alıyor. Her şeye ‘pozitif düşünme’ ile başlayın, farkı göreceğinizden eminim.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu