Bilgisayarınızdan Whatsapp’ı Kullanmaya Başlayın!

Mesajlaşma uygulaması Whatsapp hayatımıza girdiğinden beri neredeyse SMS atmaz ve almaz olduk. Eski zamanlara şöyle bir bakıyorum da SMS atmak bile epey zormuş. Şimdi akıllı telefonlarımızdan internet paketlerimizle sınırsızca mesajlaşıyoruz, mesajlaşmakla kalmıyor; müzik, fotoğraf gibi paylaşımları bile kolayca yapabiliyoruz.

Birkaç gün önce bir arkadaşım bilgisayardan Whatsapp kullanmak istediğini söyledi, imkansız değildi fakat henüz mümkün olmadığını biliyordum. Az önce bir araştırma yaptım, ironik bir şekilde yüzüme teknolojinin hızı bir kez daha çarptı! Bilgisayarlardan Whatsapp kullanmak mümkündü…
Android, iPhone, Blackberry ve Diğerleri için de bilgisayarınızdan kullanmak mümkün!

Daha fazla anlatı kalabalığı yapmadan bilgisayarınızdan Whatsapp uygulamasını nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım, Android tabanlı cep telefonları için BlueStacks adında bir program mevcut, bu program sayesinde Whatsapp dahil tüm Adroid uygulamalarını bilgisayarınızdan yönetip, kullanabiliyorsunuz. Sizin bir Android cep telefonunuz olmayabilir, bunun yerine benim gibi Blackberry ya da başkaları gibi iPhone, Windows Phone kullanıyor olabilirsiz yine de bu program sayesinde bilgisayarınızdan Whatsapp’ı kullanabileceksiniz.

Programı verdiğim bağlantıdan indirin ve daha sonra http://www.whatsapp.com/android/ adresinden Android uygulamasını indirip, indirdiğiniz programın içine cep telefonunuzdan uygulama kurar gibi kurun. Sanki Whatsapp’a yeni kaydoluyormuşsunuz gibi bir sayfa çıkacak, yine mevcut telefon numaranızı girin ve onay mesajını aldıktan sonra bilgisayara kurduğunuz program üzerinden onayı verin. İşte bu kadar, artık bilgisayarınızdan Whatsapp’ı kullanabilirsiniz. Sorun ve sorularınız için yorum bırakabilirsiniz.

Güncelleme:

Bluestacks programının kurulumunda sorunlar yaşandığıyla ilgili geri bildiriler neticesinde bir güncelleme yapmaya gerek duyduk: Programın ilk sorunlarından biri yüklenme aşamasında takılıyor oluşu; bu hatayı giderebilmek için programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırın ve resmi web sitesinden güncel versiyonunu tekrar yükleyin, sorunun devam etmesi halinde programla birlikte bilgisayarınıza inen “BlueStack App Player” dosyasını silip tekrar deneyin.

İkinci hata ise “25000 Graphics Card” hatası. Bu hata çoğu bilgisayarda çıkmasada geri bildirimler doğrultusunda iletilmiştir. Bu hatanın çözümü için ekran kartı güncellemenizi yapmanız gerekmektedir, sorun böylece ortadan kalkacaktır.

Daha farklı sorunlar yaşıyorsanız, yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu