Genel Haberler ve Makaleler

Bim İlk File Marketi İstanbul’da Açıyor

Bu sene Eylül ayında haberini verdiğimiz Bim’in yeni ‘File’ marketleri açılıyor. Normal Bim mağazalarına göre daha büyük ve ürün çeşidi açısından daha fazla seçenek sunacak olan File marketler için son adım atıldı. İlk mağazanın İstanbul, Bahçeşehir’de açılacağı belirtildi.

4 ay öncesinde Bim’den ‘File’ Market Zinciri Geliyor adlı haberde File marketleri hakkında kısa bir bilgi vermiştik. File marketler, Bim marketlerine kıyasla ürün çeşidi açısından tüketicilere daha fazla seçenek sunacak ve her File marketin otoparkı bulunacak. Ayrıca, Bim’de tüketicilerin alışık olduğu düşük fiyat prensibi de File marketler tarafından sürdürülecek. Kişisel bakım ürünleri için Daycare, Temizlik ürünleri için Actisoft, işlenmiş bazı gıda ürünleri içinse Harras markasının kullanılacağı belirtiliyor. Yani yeni marketler için en önemli üç temel ürün kategorisinin hazır olduğunu belirtebiliriz.

File mağazalarında yaklaşık olarak 3 bin ve üzeri farklı ürünün yanı sıra: şarküteri, et, taze sebze meyve, fırın, unlu mamuller gibi bölümler bulunacak. Önceki yazımızda da File marketlerinin en az 1000 metrekare alana kurulacağından bahsetmiştik. İlk File mağazası da Bahçeşehir’de 1000 metrekare alana kurulacak. 2015 yılı içerisinde File market sayısının 10’a çıkması bekleniyor.

Türkiye’de hard discount modelinin öncü liderlerinden biri olan Bim’in, File marketlerinin de ucuzluk prensibini benimseyecek olmasıyla aslında hedef kitlesinin de şimdiden hazır olduğu yorumunu yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu