Avustralya Senatosu Bitcoin için yasa tasarısı hazırladı

Geçen yıllarda Fransa’nın tepki gösterdiği, Çin ve Rusya tarafından yasaklanan sanal para birimi Bitcoin, ilk kez bir ülke tarafından para birimi olarak resmen tanınmaya hazırlanıyor.

Avustralya Senatosu’nun Ekonomi Komisyonu tarafından Bitcoin için hazırlanan yasa tasarısı, yakın bir zaman sonra Senato’da tartışılacak. Daha öncesinde Avustralya hükümeti tarafından çıkarılan yönetmelikle Bitcoin, “soyut varlık” olarak tanımlanmıştı.

Raporun tamamlanmasının ardından Avustralya Senatosu’nda Bitcoin tartışmaya açılacak ve yasa tasarısı senatodan geçerse; Bitcoin diğer para birimleriyle eşdeğer kabul edilecek.

Bitcoin İtibar Kazanacak

Birçok alanda kişiler, işletmelerin ve bazı ülkelerin Bitcoin’e olan ilgisi artarken, hiç kuşkusuz ki Bitcoin’in Avustralya tarafından resmiyet kazanmasıyla itibarı da artacak.

Bitcoin’in resmi ticari işlemlerde kullanılmasının artışıyla, bu gibi işlemlerden vergi almak isteyen Avustralya’nın tasarıyı senatodan geçirerek sanal para birimine resmiyet kazandırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bitcoin’e Duyulan Güven Artacak

Avustralya Senatosu Ekonomi Komisyonu Başkanı Sam Dastyari, Bitcoin’in resmiyet kazanmasının ülke ekonomisine önemli ölçüde katkısı olacağını belirterek, sanal para biriminin yasayla güveni artıracağını ve bilişim sektörü yatırımcıları için de yatırımların daha kolay hale geleceğini dile getiriyor.

Avustralya’nın ardından Birleşik Krallık ve Singapur’un da Bitcoin’i masaya yatırmaya hazırlandığı konuşuluyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu