Genel Haberler ve Makaleler

BlackBerry’nin Kim Kardashian’lı Yeni ‘Klasik’ Telefonu

Son model Android telefonlar çıkıyor olabilir, iPhone modelleri muhteşem özellikleriyle 3 bin lira seviyesinde satılıyor olabilir ama hiçbir şey Blackberry sevgisini, yılların Blackberry kullanıcılarından alınmasına yetmiyor.

Blackberry markasından vazgeçmeyenler için şirket, geçtiğimiz günlerde yeni ‘Klasik‘ telefonunu tanıttı. Güncellenen yeni BlackBerry Classic modeli yeni BlackBerry 10 işletim sistemiyle çalışıyor. Tasarımıysa eski modelleri andırıyor fakat diğer modellere göre ekranı biraz daha büyük. Yeni model, “tüm mesajlar için tek bir yer, daha fazlasını yapmak için gezinme düğmelerini kullanın, hiçbir rakibi olmayan fiziksel bir klavye” cümleleriyle tanıtılıyor.

Blackberry, Google ve Apple’ın lider konumda bulunduğu akıllı telefon pazarında yer almak için kaçırdığı treni hala yakalamaya çalışıyor. Şirketin, Classic modelinden önce Porsche modelini de tanıttığını ve beklenen ilgiyi görmediğini hatırlatmak isterim.

BlackBerry, Classic modelinin tanıtımları için Hollywood yıldızı Kim Kardashian‘ı reklam yüzü olarak kullanıyor. Kim Kardashian’ın sosyal medyada BlackBerry için bahsettiği övgü dolu sözlerden sonra, şirketin hisseleri yüzde 4 oranında yükselmişti. Seks kasedinin çıkmasıyla şöhreti yakalayan Kardashian, Blackberry için “BlackBerry kalbim ve ruhum. Ben onu seviyorum, ondan asla kurtulmayı düşünmüyorum.” yorumlarında bulunmuş ayrıca, hala BlackBerry Bold kullandığını fakat, sosyal medya hesapları içinde iPhone kullandığını dile getirmişti.

Güncelleme: Blackberry yeni telefonunu satışa sundu. Detaylı bilgiyi Merakla Beklenen BlackBerry Classic Satışta adlı yayından okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu