Blockchain temelli içerik pazarı DigitalContent, ICO öncesi satışa başladı

DigitalContent.com‘un beklenen ICO öncesi satışı bu hafta başladı. 5 gün sürecek olan satış 25 Ağustos tarihinde sona erecek. ICO öncesi satışta ICO sırasında satılacak olan 100 milyon birimin ilk 10 milyonu satılacak. Bu etkinlikten sonra, Ekim veya Kasım gibi ana ICO gerçekleşecek ve burada 35 Milyon DCNT dijital parası satılacak.

DigitalContent (DCNT), içerik üreticilerinin özel, “yayına hazır” makale, resmi rapor, infografik ve video gibi içerikleri yaratıp, yarattıkları içerikleri takip edebilecekleri ve içeriklerini yayıncılara satabilecekleri devrim niteliğinde bir platform geliştiriyor.

Blockchain temelli bu platform, dijital varlıkların içerik üreticileri tarafından güvence altına alınıp satışa sunulmasına, yayıncılar ve reklamcılar tarafından da satın alınıp lisanslanmasına olanak sağlayacak.

DigitalContent’in kurucusu ve CEO’su olan Boyan Josic, ekonomist.co’ya gönderdiği bir e-postada konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bizim platformumuz içerik üreticilerine çalışacak bir proje bulmak yerine içerik üretmek için daha fazla zaman yaratıp içerik üreticilerinin daha fazla para kazanmasına olanak sağlayacak. Bunun karşılığında yayıncılar hemen satın alıp yayınlayabilecekleri içeriklere ulaşabilecek, bu içerikleri hemen satın alıp yayınlayabilecek, ve böylece paradan ve zamandan tasarruf etmiş olacaklar.”

Sitenin içerik pazarı DCNT dijital para birimi ile dönecek ve alıcılar DCNT parası ile içerik satın alıp lisanslayacaklar. İçerik üreticileri de içeriklerini DAST denen bir dijital varlık parası ile güvence altına alıp izleyebilecekler. DAST paraları “sahipliğin kanıtı” olarak görev yapacak ve hem içerik üreticilerine, hem de yayıncılara içeriğin kökeni, kontratın içeriği ve her içeriğin performansı hakkında bilgi sunacak.

DigitalContent platformu geniş kapsamlı bir içerik takip aracına sahip olacak ve içerik üreticilerine ürettikleri her içeriğin geçmiş performansı ile beraber içeriğin nerede yayınlandığı bilgisine, işlem şartlarına ve tıklamalar ve izlenimler gibi performans ölçütlerine kadar her şeye ulaşabilme imkanı sunacak.

Bu özellikler içerik üreticilerine kendi istedikleri gibi içerik satıp lisanslama olanağı sunacak. Örneğin bir içerik üreticisi içeriğine standart bir fiyat belirlemek yerine içeriğe gelen tıklama veya tepki sayısına göre ödeme talep edebilecek. Bu şartlar DAST parası kullanan blockchaindeki akıllı kontratlar tarafından güvence altına alınacak.

DCNT paralarının dağıtım planına göre 100 milyon DCNT parasının %50’si ICO ile fonlamanın katılımcılarına dağıtılacak. 20 milyon birim de piyasayı kaliteli içeriklerle başlatmak adına içerik üreticilerini teşvik etmek için içerik üreticilerine dağıtılacak. Gelecekte ekstradan DCNT dijital parası satışa sunulmayacak.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu