Böcekler geleceğin atıştırmalıkları olarak marketlerde tıpkı cipsler gibi satılabilir

Pepsi CEO’su Indra Nooyi, 2026’da favori atıştırmalıkların böcekler olabileceğini söylüyor.

Bu tahmin ciddiye alınmayacak cinsten değil çünkü aynı isim 10 yıl önce de sağlıklı yiyeceklerin trend olacağını tahmin etmiş ve yanılmamıştı.

New York Stock Exchange’deki Net/Net organizasyonunda konuşan Nooyi böcekleri kullanan gıda sektörünün büyük bir sektör olacağını öngördü.

Çok uluslu gıda ve meşrubat devi Pepsi, bu konuda öncü olabilmek adına önemli oranlarda zaman ve kaynağı müşterilerin gelecekte ne gibi atıştırmalıklara talep göstereceğini anlamaya harcıyor.

“Müşteriler yakın gelecekte ucuz protein kaynaklarını talep edecekler”

Nooyi cırcırböcekli cipslerin yakında yüksek protein içerikleriyle gözde olacağını söylüyor. Şimdiden cırcır böceği ihtiva eden atıştırmalıklar piyasaya çıkmaya başlamış fakat ilgi şimdilik az. Fakat Nooyi bunların ana akım olmasının zaman alacağını söylüyor.

Pepsi’nin gelecekteki trendleri önceden görüp konumlanmasının önemli olduğunu söyleyen Nooyi bunu daha önceleri başardıklarını söylüyor.

Pepsi şu andaki sağlıklı gıdalara yönelimi on sene önceden görmeyi başarmış ve bu trende karşı hazırlık sağlamıştı.

Pepsi bu sefer de yanılmazsa böcekler geleceğin atıştırmalıkları olarak ambalajlı şekillerde marketlerde yer alacak.

Batıda şimdilik yaygın olmayan bu tüketim tarzı Uzak Doğu ülkelerinde ise oldukça popüler…Bakalım yıllar sonra bu trend de gerçekleşecek mi ve daha da önemlisi Batı ülkelerinde de böcekler kalıcı bir atıştırmalık seçeneği olabilecek mı?

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu