Buluşum, sosyal girişimcilere destek veriyor

Boyner Grup tarafından hayata geçirilen Buluşum projesi, yaratıcı ve topluma fayda sağlayacak fikirleri olan sosyal girişimcilerle bağışçıları bir araya getirerek destek sağlıyor.

Buluşum projesi, diğer girişimcilerden farklı olarak sosyal girişimcilerin projelerini kabul ediyor. Sosyal girişimcileri normal girişimcilerden ayıran önemli fark da yalnızca kâr odaklı olmak yerine toplumsal faydaya odaklanabilmek.

Örneğin, Buluşum’a kabul edilen ve 20 bin TL destek alan Yuvarla.org, online alışverişlerde sepet tutarını yukarıya yuvarlayarak gönüllülerin seçtiği herhangi bir sivil toplum kuruluşuna destek olmaya imkan sağlıyor. Toplumda bağış yapma kültürüne katkıda bulunması ve toplumsal fayda sağlaması sebebiyle Yuvarla tam bir sosyal girişimcilik örneklerinden.

Buluşum’a kabul edilecek projelerin toplumsal fayda sağlaması en önemli şartlardan. Sosyal girişimcilerin yenilikçi ve orijinal bir fikirle Buluşum çatısında yer alması da bir diğer önemli değerlendirme kriterleri arasında yer alıyor.

Buluşum’da destek süreci nasıl işliyor?

Topluma fayda sağlayan, yenilikçi ve orijinal fikri olan sosyal girişimciler, iş planlarını internet üzerinden Buluşum platformuna gönderiyor. Gönderilen iş planları danışmanlar tarafından değerlendiriliyor. Buluşum’un kriterlerine uygun olan projeler Boyner Grup web sitesinden duyuruluyor ve benzeri yenilikçi, topluma fayda sağlayan projelere destek olmak isteyen kurumlar veya bireyler projeleri inceleyerek destek olabiliyorlar.

Projelere Boyner Grup şirketleri de fon sağlayabiliyor fakat projeler genel olarak bağışçılar sayesinde destek bulabiliyor.

Buluşum’da maddi destek alan projeler aynı zamanda pazarlama ve iletişim desteği de alabiliyor. Buluşum’un 2016 yılı sonuna kadar projelere 1 milyon TL’lik bir kaynak aktarabileceği belirtiliyor.

Sosyal girişiminiz için maddi destek arıyorsanız Buluşum’un web sitesi bulusum.biz adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu