Genel Haberler ve Makaleler

Burger King Bayilik Şartlarını Kolaylaştırıyor

2010 yılından beri neredeyse küçülmeye giden Burger King, tekrar kendini toparlamaya çalışıyor. Sadece geçtiğimiz beş yıl içinde tanınmaz olmaya başlayan şirket yeni stratejileri doğrultusunda ilerlemeyi tercih etti. Burger King’in tekrar toparlanması için yürütülen çalışmalardan biri de bayilik, franchising şartlarının hafifleştirilmesi.

Rakiplerine karşı gerilemesi gözler önünde olan Burger King’in yeni stratejileri işe yarıyor. Bazı analistler geçtiğimiz yıllara kıyasla şirketin tekrar pazarda ektileyici satışlara ulaşabildiklerini belirtiyor. Bloomberg kanalından Devin Leonard, şirketin başarılarının kaynağı olarak ‘yeni yönetimi’ işaret ediyor.

Yeni stratejiler çerçevesinde bayilik şartlarını da kolaylaştırdığı belirtilen Burger King, bayisi olduğu restoranları da kontrol altında tutabilmek adına daha fazla raporlama yapıyor.

Burger King Türkiye’de yeni bayilikler için 700.000 USD + KDV ve yüzde 8 royalty bedelini şart koşuyor. Bayilik şartları ve detaylı bilgiyi “Burger King’den Franchising (Bayilik) Fırsatları” adlı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ayrıca, ABD’de menülerini elden geçiren şirket, genç ve nakit para sıkıntısı çeken müşterilerine de daha fazla hitap etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Kanadalı Tim Hortons adlı ünlü kahve zincirini de satın alan Burger King için Morgan Stanley analistleri önümüzdeki üç yıl içinde 600’den fazla uluslararası yerde bu kahve zincirinin büyüyeceğini ön görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu