Burger King’den Franchising (Bayilik) Fırsatları

James Mc Lamore ve David Edgerton isimli kişiler tarafından ABD’nin Florida eyaletinin Miami şehrinde 1954 yılında kurulan Burger King ülkemizde 1995 yılında ilk kez hizmet göstermeye başlamıştır. Fast-Food denilince akla ilk gelen yiyecek markalarından olan Burger King franchising vermektedir ve bayilerine her zaman kazandırmıştır.

Mediacat ve Ipsos KMG araştırma verilerine göre Burger King, Fast-Food sektöründe ülkemizde, Türkiye’nin En Samimi Markası seçilmiştir ki, bize kalırsa özel olan ünvan bir marka ve bu markaya yapılacak yatırımlar için önem arz etmektedir.

Global olarak baktığımızda Burger King, 78 ülkede yaklaşık olarak 12.500 restoranı ile faaliyet göstermektedir. Yeni iş kuracak olanlar için eşsiz bir marka ve fırsat olduğunu düşünüyoruz. İnsanların acıktıkları zaman akıllarına gelen ilk yiyecek markalarından biri olan Burger King mağazalarının lokasyonu iyi seçildiğinde yatırımcısına kaybettirmeyeceği aksine kazandıracağı görüşü üzerinde hem fikiriz.

Burger King’in franchising/bayilik bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

Franchise: 180
Yeni açılacak: 40
Başlangıç bedeli: 700.000 USD + KDV
Royalty: % 8
Hedeflenen iller arasında ise Türkiye’nin bütün şehirleri bulunuyor.

Burger King Bayilik Şartları

Burger King, bayilik şartları arasında seçeceğiniz işletmecinin Tab Gıda tarafından vereceği eğitim sonrasında bir lisans alması gerekmektedir. Yatırım sermayesi ise restoran bölgesine ve restoran büyüklüğüne göre değişiklik gösterebileceği gibi en az 700.000 USD + KDV olarak hesaplanacaktır.

Restoran olarak seçeceğiniz mekanın, en az 120 m2 ve giriş katı olması da bayilik şartları içerisinde yer almaktadır. Elbette restoranın bulanacağı mekanın seçiminde nihai kararı Tab Gıda yetkilileri verecektir.

Ayrıca, Burger King franchising alacak kişiler bir eğitim geçerek lisans belgesi alacaklar. Daha sonra kendi yerlerine elbette bir işletmeci atayabilecekler. Bayilik başlangıç bedeli olan 700 bin dolar ise mağazaların bulunduğu konuma ve boyuta göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak mağaza olarak ise minimum 120 m2 alana sahip olması gibi şartlar aranıyor. Burger King bayilik konusu hakkında görüş ve önerilerinizi bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

Diğer bayilik veren firmalar için bayilik veren firmalar kategorimizi farklı ve ilginç yeni fikirler için İş Fikirleri kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu