Domino’s Pizza’dan Franchising (Bayilik) Fırsatları

Türkiye’de en güvenilir pizza markalarından biri olan Domino’s Pizza‘dan bayilik alarak, hayalinizdeki işi kurabilirsiniz. Domino’s şirket profiline bakacak olursak bu markanın, 1960 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde Thomas Monaghan tarafından kurulduğunu söyleyebiliriz. Domino’s, günümüzde 70 ülkede 10 binin üzerinde bayiliği ile hizmet vermektedir.

Türkiye’de ise, 1996 yılında faaliyete başlamıştır. Ülkemizde evlere servis ve pizza konusunda lider markalardan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şu anda ülkemiz genelinde yaklaşık 380 şube ile hizmet vermektedir.Franchising açısından bakacak olursak, ülkemizde Dominos pizza’nın bilinirliği ve güvenilirliği vardır. Ayrıca, marka sürekli olarak televizyon ve internet reklamcılığı yaparak bayilerinin satışlarını artırmaktadır.

Domino’s bayilik olanaklarında yatırımcılarına muhteşem ürünler, teknoloji açısından en iyi sistemleri ve profesyonel destek sunabilmektedir. Şirketin franchising şartları arasında işletmenin başında duracak kişinin en az yüzde 51 hisseye sahip ayrıca finansal gücünün ortalama 250 bin ila 270 bin USD + KDV yatırımı karşılayabilecek seviyede olması beklenmektedir.

Domino’s Pizza’nın bayilik anlaşma süresi 10 yıl olarak belirleniyor. Mağaza lokasyonu ise uzman ekiplerin görüşleri sonrası kararlaştırılabiliyor. Bize göre yeni bir iş için Dominos bayiliği muhteşem bir fırsat olarak görünüyor. Yiyecek sektörü her zaman kazandırmış ve gelecek yıllarda da güvenilir markalar çerçevesinde kazandırmaya devam edecektir. Bu güvenilir makarlardan biri de Dominos’tur.

Domino’s Bayilik Şartları

Bayilik veren her kurum gibi Domino’s Pizza’nın bayilik vereceği şahısların belirli şartları karşılamasını beklemektedir. Bu şartları aşağıda görebilirsiniz.

Domino’s Pizza, işletmenin başında duracak kişinin en az %51 hisseye sahip ve finansal gücünün ortalama 250.000 – 270.000 USD + KDV yatırımı karşılayabilecek seviyede olmasını istenmektedir. Bu kişi zamanının büyük bölümünü ve enerjisini Domino’s Pizza dükkanına adamalıdır. Ön protokol dönemindeki teorik ve pratik eğitimlerde başarılı olmalıdır.

Domino’s Pizza her şey dahil kurulum maliyeti ortalama 250.000 – 270.000 USD + KDV’dir.
Toplam yatırım değeri kiralanan dükkanın metrekare alanı, cephesi, kiralandığı andaki fiziksel durumu ve açılışta beklenen iş kapasitesiyle orantılı olarak farklılık gösterebilir. Yatırım bedeline isim hakkı, dekorasyon, üniformalar ve mutfakta kullanılacak araç ve gereçlere kadar her şey dahildir. İdeal metrekare değerleri 90-150 arasıdır.

Domino’s Pizza

Ayrıca Burger King’den Franchising Fırsatları konusunu da inceleyebilirsiniz. Domino’s bayiliği ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz. Diğer bayilik veren firmalar için bayilik veren firmalar kategorimizi farklı ve ilginç yeni fikirler için İş Fikirleri kategorimizi incelemenizi öneririz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu