Donald Trump ile “Büyük Düşün”

Son zamanlarda okuduğum kitaplardan biri Donald Trump ve The Learning Annex (Zenginlik Fuarı) kurucularından Bill Zanker‘ın ortak yazmış olduğu “Büyük Düşün” kitabı oldu. ABD’de gayrimenkul sektörünün başarı isimlerinden Donald Trump’ın yazdığı ilk kitap değil bu, yine Bill Zanker ile birlikte yazmış olduğu birkaç kitap daha mevcut.

Trump kitabını büyük düşünebilmek üzerine yazmış, gayrimenkul sektöründe çalıştığı için genellikle bu sektörde edindiği başarıla vurgu yaparak, okuyuculara verdiği fikirleri temalar altında örnekliyor. Bill Zanker ise Donald’ın düşüncelerini her bölüm sonu destekleyecek yaşanmış başarı öykülerini anlatıyor. Kısaca Donald Trump’ın istediğini elde eden ve tuttuğunu koparan bir imaj çizdiğini söylemek yanlış olmaz, aslında başarıları da bu imajını destekler nitelikte.

ABD’ yayımlanan Çırak (The Apprentice) programı ve bu program sayesinde onunla özdeşleşmiş “Kovuldun!”, “Yere serin!” sözleri de neredeyse mottolaşmış olarak kitapta sürekli karşımıza çıkıyor. Donald Trump’ın kitabını ilk kez okuduğumdan bir kaç nokta dikkatimi çekti: özellikle Donald kitapta milliyetçi kimliğini kullanarak, ülkesi ABD’nin ekonomisi ve ordusuna övgüler yağdırıyor. Zaten onu eğer medyadan takip ediyorsanız bunu bilmemenize imkan yok. Eğer gayrimenkul sektörüyle ilgileniyorsanız mutlaka okumanız gerektiğini düşünüyorum, ilgilenmiyorsanızda okumanızı tavsiye ederim. Bu kitaba kişisel gelişim gözüyle de bakabiliriz.

Donald Trump kitabında menajerleri tarafından dolandırılan NBA oyuncuları ve Lee Iacocca, Condoleezza Rice, Martha Stewart gibi isimlere inanılmaz göndermeler de yapıyor. Kitabı Türkiye’de Optimist yayınevi yayımlamış.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu