Donald Trump, kampanya dönemi boyunca 4.96 milyar dolar tasarruf etti

Ocak 2017’de başkanlık koltuğuna oturacak Donald Trump, diğer başkan adaylarının yaptığı gibi reklamlara neredeyse hiç para harcamadı. Trump, reklamlara doğrudan para harcamak yerine büyük TV haber ağlarını, Twitter’ı ve BuzzFeed gibi medyaları kullandı.

Mediaquant şirketinin verilere göre, gayrimenkul patronu, başkanlık seçimi kampanyaları dönemi boyunca 4.96 milyar dolar tasarruf etti. Trump’ın açıklamalarını ve vaatlerini, büyük TV kanalları, haber ağları, Twitter ve BuzzFeed gibi medyalardan aktarmasıyla, yaklaşık 5 milyar dolarlık reklam bütçesi de Beyaz Seray’a kalmış oldu.

Seçimlerdeki en büyük rakibi Hillary Clinton, milyarlarca dolarlık reklam çalışmaları yürütmüştü. Büyük medya şirketlerinin sıklıkla lehine haber yaptığı Clinton, Trump’a nazaran olumlu anket sonuçları ve görüşlerde daha ön plana çıkmıştı.

Trump’ın mesajlarını doğrudan seçmenlere iletmek, geleneksel kanallardan kaçınmak ve daha sürdürülebilir diyalog için düzenli olarak 140 karakterlik sosyal paylaşım ağı Twitter’ı kullanmasının, kampanyasının ayrılmaz en etkili parçası olduğu da belirtiliyor.

Öte yandan büyük servetiyle bilinen ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, birkaç gün önce senelik 400 bin dolar olan başkanlık maaşını almak yerine sembolik olarak 1 dolar maaş alacağını ifade etmişti. Kampanya dönemi boyunca 4.96 milyar dolar tasarruf eden başkan, tasarruf yapmayı bilmeseydi, bugünkü servetini ve reklam bütçesindeki yönetim başarısını muhtemelen konuşuyor olamazdık.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu