Genel Haberler ve Makaleler

Başkan Trump’ın Mar-a-Lago adlı kulübüne giriş ücreti 200 bin dolara çıktı

Başkanlık adaylığı sürecinde 400 bin dolar olarak belirtilen başkanlık maaşını kesinlikle almayacağını defalarca kez dile getiren ABD’nin 45. devlet başkanı Donald Trump, başkanlıkla ikiye katlanan şöhretini paraya çevirmenin yeni yollarını buluyor.

Ünlü iş adamı Trump katıldığı pek çok program veya yazdığı birçok kitapta parasal fırsatları nasıl da değerlendirdiğini defalarca ve gururla anlatmıştı.

Trump bu kez de başkanlık şöhretini kullanarak bazı fırsatları değerlendiriyor ve muhtemelen gelecekte sonraki kitaplarında ya da katıldığı programlarda bunları da atlamadan kendine duyduğu büyük hayranlıkla ele alacak ve anlatacaktır.

Trump Şirketler grubunun sahibi olduğu Palm Beach, Florida’da bulunan The Mar-a-Lago adlı kulüp, Donald Trump’ın devlet başkanı seçilmesinin ardından 100.000 dolar olan üyelik ücretini ikiye katlayarak 200.000 dolara çıkardı. CNBC’nin konuyla ilgili şirketle görüşme talebi de cevapsız kaldı.

Mar-a-Lago

2012 senesinden bu yana Mar-a-Lago adlı klüp için 100 bin dolar üyelik ücreti alınıyordu. Son zamla birlikte 200 bin dolar olan kulüp giriş ücretinin yanı sıra senelik 14 bin dolar aidat ve üyelere çıkarılacak vergilerin de ödenmesi gerekiyor.

Olabildiğince geniş bir alanda inşa edilen kulüpte Trump ve ailesi için özel olarak hazırlanan 100’den fazla odaya sahip bir malikane bulunuyor. Bunun yanı sıra kulüp içinde bir plaj, havuzlar, golf sahaları, restoranlar, tenis kortları ve düğünler gibi özel etkinlikler için 20.000 metrekarelik bir balo salonu da mevcut.

The Mar-a-Lago Club

Trump başkan olmadan önce sadece etkisi yüksek bir iş adamına ait olan kulüp artık ABD başkanıyla da bir araya gelme fırsatı sağladığından ücret artışı kabul edilebilir gözüküyor. Zira Başkan Trump Şükran Gününü ve Noel tatilini her sene Mar-a-Lago’da geçiriyor. Fakat Trump’ın sahibi olduğu şirketlerin ‘Başkanlık’ etki ve şöhretiyle kâr sağlamaya başlaması kuşkusuz ki Trump’ı ve şirketlerini ABD medyasında eleştirilerin odağı haline getirecek ve gelecek günlerde bu konular daha sık dillendirilmeye başlanacak.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir