Genel Haberler ve Makaleler

Donald Trump’ın Sahip Olduğu Şirketler

Amerika’nın yeni devlet başkanı Donald Trump’ın yaklaşık olarak 3,9 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülüyor.

The Trump Organization LLC, Trump’ın çeşitli sektörlerde hizmet veren pek çok şirketin bağlı olduğu ana holding. Trump, 11 Ocak’taki basın toplantısında devlet başkanlığı nedeniyle Trump Organization’ın başkanlığını oğullarına devredeceğini söylemişti.

Trump Organization şemsiyesi altındaki işletme ve markaların listesini bu yayında bulabilirsiniz.

Gayrimenkul

Donald Trump gayrimenkul dünyasında tanınmış ve ABD’nin en pahalı emlaklarından bazılarını satmış bir isim. Trump Organization’ın ulusal gayrimenkul portföyü Virginia, Illinois, Florida, New Jersey, Nevada, California, New York, Connecticut, Hawaii ve New York’taki mülkleri içeriyor. New York, portföyün en önemli kısmını oluşturuyor. Trump’ın uluslararası mülkleri ise Kanada, Türkiye, Panama, Güney Kore, Filipinler, Hindistan ve Uruguay’da bulunuyor.

Trump Organizasyonu, Vornado Realty Trust portföyündeki birçok mülkte önemli hisselere sahip. Buna San Francisco’daki 555 California Street Tower ve New York City’deki 1290 Avenue of Americas da dahil.

Oteller

Trump Organization, dünya genelinde otellere ve lisanslara sahip. ABD’de Illinois, Nevada, Florida, New York ve Hawaii’de; uluslararası olarak ise İrlanda, Panama, Kanada’da Trump’a ait oteller olmasının yanında pek çok yerde de otel inşaatları devam ediyor.

Şikago’da bulunan Trump International Hotel & Tower ve Hawai’de bulunan The Trump International Hotel & Tower Waikiki Beach Walk oteller arasında en önemlileri ve en bilinenleri olarak gösteriliyor.

Vancouver, Kanada, Rio de Janeiro, Brezilya, Washington D.C. ve Bakü’de gelecek dönemlerde yeni otellerin açılması bekleniyor.

Golf Alanları

Golf sahaları alanında Trump Organization’ın 17 varlığı bulunuyor. İskoçya’da bulunan ve PGA, LPGA, ve Senior PGA gibi golf turnuvalarının gerçekleştirildiği The Trump Turnberry bunlardan en önemlisi olarak gösteriliyor. Dubai’de de yeni golf sahaları inşaatları devam ediyor.

Kumarhaneler

Trump Organization, Trump Entertainment Resorts, Inc’te yüzde 41 hissedar.

Trump Modellik Yönetimi

Trump Model Management, Donald Trump tarafından kurulmuş bir modellik ajansı ve Miss USA gibi güzellik yarışmalarına adaylar çıkarıyor.

Success by Trump

Trump Success, Macy’s tarafından satılan bir parfüm. 2012’de tanıtılarak satılmaya başlayan Success, Five Star Fragrance Company ve The Trump Organization’a ait ortaklaşa bir girişim. Macy’s 2015’te Trump’ın göçmenlerle ilgili bazı açıklamaları sonucu girişimden çekilme kararı aldı.

Sentient Jets

Trump Jets olarak da bilinen girişim, elit müşterilerine bağımsız jet operatörleriyle özel uçuş imkanları sunuyor.

Trump Productions

Trump Productions, 2004’te kurulmuş olan bir Amerikan TV prodüksiyon şirketi. ‘The Apprentice,’ ‘Pageant Place,’ ‘The Celebrity Apprentice’ ve ‘The Ultimate Merger,’ gibi TV programları Trump Productions’tan çıktı. Fakat Trump’ın tepki çeken açıklamalarından bazıları bu şirketi de olumsuz etkiledi.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir