Dropbox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dropbox, nerede olursanız olun, tüm belgeler, fotoğraflar ve video dosyalarınızı kullanmak için ücretsiz servis veren bir hizmettir. Dropbox hesabınıza yüklediğiniz herhangi bir dosyaya internet olan her yerden ulaşabilirsiniz. Örneğin; web tarayıcılardan, cep telefonlarınızdan Dropbox’a anında ulaşabilirsiniz.

Dropbox kullanarak, başkaları ile dosyaları paylaşabiliyorsunuz. Sizin dışınızdaki kişilerle dosya paylaşabilmeniz için, belgenizin izin ayarlarını güncellemeniz gerekmektedir. Dropbox‘ın en güzel yanlarından biri şu: sizin laptop, akıllı telefon ya da tabletinize kahve dökülse bile, korkmayın! Çünkü, dosyalarınız Dropbox’ta bulunduğu sürece her yerden sonsuza kadar bu dosyalara ulaşabileceksiniz.

Dropbox içinde bulunan bir dosyanıza bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından ulaşabilirsiniz.
Dropbox içinde bulunan bir dosyanıza bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından ulaşabilirsiniz.

Dropbox nerede olursanız olun, sizin tüm dosyalarınızı senkronize ediyor. Bu şu demek, bir kafede işe dizüstü bilgisayarda başlayıp, sonra ofisinizde bulunan iş bilgisayarınızda bitirebilirsiniz. Bu yönüyle Dropbox hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor.

İşe nerede başlarsanız başlayın, Dropbox kullanarak istediğiniz yerde bitirin.
İşe nerede başlarsanız başlayın, Dropbox kullanarak istediğiniz yerde bitirin.

Dropbox’ın kullanımı çok rahattır, o kadar rahattır ki, bir kere kullanarak bunu tecrübe edebilirsiniz. Dropbox bir zaman makinesi gibidir, o hataları düzeltmek ve hatta yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarmak için size fırsat sunar. Dropbox’da bulunan dosyalarınızı, doğrudan Dropbox sitesinde de kullanabilirsiniz. Ayrıca ağıdaki bağlantılardan Dropxbox’ı akıllı telefonlarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android için Dropbox – Edinin

iOS için Dropbox – Edinin

Windows Phone için Dropbox – Edinin

Bilgisayar için Dropbox – Edinin

Android için Dropbox uygulamasında, text (.txt) şeklinde yazı dosyaları kaydedebilirsiniz. İlk olarak, size 3 GB alan veriliyor. Dropbox’un en temel avantajlarından biri ise, dosya yükleme limitinin olmamasıdır. Dropbox limitsizdir. Zaman zaman Dropbox, size ekstra yer kazanmak için çeşitli bonuslar verebilir. Arkadaşlarınızı Dropbox’a davet etmeniz halinde size 500 MB ekstra alan verilir. Bugün, 50 milyondan fazla insan bu hizmetti kullanmaktadır. Dropbox hizmeti, insanların işlerini daha da kolaylaştırıyor. İstenilen dosyayı, diğer bir kişiye göndermek için sadece kendi kişisel hesabınıza yükleyip, bir bağlantı paylaşıyorsunuz. Benim için, en güzrl özelliğ ise az önce bahsettiğim gibi, bana ait olan dosyaların kaybolmaması, silinmemesi, her zaman, kendi telefonumla aynı dosyalarıma bakabiliyor olmam ve istediğim şekilde paylaşma imkanımın olmasıdır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu