Genel Haberler ve Makaleler

Dünyanın En Çok Para Kazandıran 10 İşi

Gelecekte iyi paralar kazanabilmek için şimdiden iş seçimi yapmanız gerekebilir. Bazı meslekleri yaparken mutsuz olabilirsiniz ama size çok para kazandıracak bir işi yaparsanız çok da mutsuz olmayabilirsiniz. Sizler için dünyanın en çok para kazandıran işlerini listeledik.

Listelediğimiz bazı işler oldukça keyifli ve heyecan verici. Üstelik bir kısmı için yıllarca eğitim almanıza da gerek yok. Kuşkusuz ki, listelediğimiz tüm işler ve mevcut sahipleri çalışarak en yüksek ödemeleri alan kişiler.

1. Cerrahlar – Kazandıkları Para: 418 Bin TL

Cerrahlar
Cerrahlar

Halen geleceğin en parlak meslekleri arasında yer alan cerrahlık, 2022 yılında dahil en çok para kazandıran işler arasında yer alacak. Bir cerrahın en büyük sorumluluğu riskli ameliyatların başarıyla tamamlanmasıdır. Cerrahların yıllık ortalama geliri yaklaşık olarak 418 Bin TL’dir.

2. Üst Düzey Yönetici – Kazandıkları Para: 320 Bin TL

CEO
CEO

Dilimize Üst Düzey Yönetici şeklinde çevrilse de aslında herkes gibi bizde bu mesleğin adını CEO (Chief Executive Officers) olarak kabul ediyoruz. CEO’ların çalışma rahatlığını ve avantajlarını saymakla bitiremeyiz fakat bir kişi CEO olabilmişse, riskli yollardan geçtiğini, en iyi okullarda okuduğunu belki de şansının yaver gittiğini düşünebiliriz. Bir CEO’nun yıllık ortalama geliri 320 Bin TL.

3. Mühendislik Yöneticileri – Kazandıkları Para: 315 Bin TL

Mühendisler
Mühendisler

Mühendislik yöneticileri; mühendisler, bilim adamları ve teknisyenler, planlama, araştırma ve geliştirme süreçleri denetlemek ve ürünlerin kalitesini korumak için çalışırlar. Bir dizi sorumluluğun bulunduğu mühendislik yöneticileri yıllık ortalama 315 Bin TL kazanmaktadırlar.

4. Pilotlar – Kazandıkları Para: 307 Bin TL

Pilotlar
Pilotlar

Uçmayı, gezmeyi, özgürlüğü ve gökyüzünü seviyorsanız aradığınız ve size en çok para kazandıran iş havayolu pilotluğu olabilir. Havayolu pilotları yıllık ortalama 307 Bin TL kazanmaktadırlar. Bu mesleğe olan talep günden güne artış göstermektedir. Yolcular için uçuş ile seyahat güvenli olsa da pilotlar için bir dizi risk ve zorlukları bulunmaktadır ama dünyada pilotlara her zaman ihtiyaç vardır. Geleceğin yükselen mesleklerinden biri!

5. Avukatlar – Kazandıkları Para: 298 Bin TL

Avukatlar
Avukatlar

Avukatlar iflas, çevre, uluslararası ya da şirketler hukuku dahil olmak üzere farklı alanlarda çeşitli uzmanlıklar alarak çalışabilirler. En çok para kazanan avukatlar ise nadiren mahkeme salonlarında görülürler, onlar genelde müvekkillerine danışmanlık yaparlar ya da bilgiler toplarlar. İyi bir (!) avukat ise yılda ortalama 298 Bin TL kazanmaktadır.

Sonraki en çok para kazandıran 5 işi görebilmek için ikinci sayfaya geçebilirsiniz…

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir