Ekonomi Kanalı CNBC-e Yıl Sonuna Kadar Kapanacak

Türkiye’nin önemli ekonomi kanallarından CNBC-e TV, yıl sonuna kadar kapanacak.

2012 yılında kurulan ekonomi ve finans portalı cnbce.com, Ağustos ayında kapandı ve ntvpara.com yayın hayatına başladı. Doğuş Grubu’nun 30 Temmuz gününde Discovery Communications ile yaptığı anlaşmanın detayları ortaya çıkmıştı.

Yapılan açıklamaya göre Discovery Communications, CNBC-e kanalının yayın haklarını satın alacak ve karasal yayın yapmaya başlayacak. Doğuş Grubu ise Discovery’nin Türkiye’deki tek reklam satış ve pazarlama haklarına sahip olacak. Önemli bir detay da yıl sonuna kadar CNBC-e kapanmış olacak.

Türkiye’nin en önemli ekonomi kanalı CNBC-e kapandığı an Bloomberg ve Habertürk ortaklığındaki Bloomberg HT ekonomi televizyonculuğunda rakipsiz kalacak.

Büyük bir ihtimalle Doğuş Grubu ekonomi televizyonculuğunda tamamen sahneden çekilmeyecek ve NTV Para adında yeni bir ekonomi kanalıyla geri dönecek, hatta cnbce.com’un ntvpara.com’a dönüştürülmesi de kitleyi yeni markaya alıştırmak için atılmış adımlardan biri olabilir.

Finans sektöründe de bulunan Doğuş Holding’in ekonomi yayıncılığını tamamen bırakacak olması uzak ihtimaller arasında görülüyor. Elbette bunların hepsi var sayım ve ihtimaller. Yıl sonuna kadar ne olur, nasıl adımlar atılır bilinmez ama resmi açıklamaya istinaden söyleyebilirim ki, CNBC-e’nin yıl sonuna kadar kapanacağı kesin.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu