Elon Musk araçlar için yer altı tünelleri inşa etme planında ciddi gözüküyor

Elon Musk geçtiğimiz aylarda trafikten çok bunaldığını ve otomobiller için yeraltı yolları inşa etmek istediğini söylemişti. Çoğu kişi bu açıklamanın bir şakadan ibaret olduğunu düşünse de farklı konularda getirdiği yenilikleriyle ün kazanmış olan Musk attığı son twitlerle bu planında ciddi olabileceğinin işaretlerini verdi.

Musk attığı twitte “kazmaya bu ay başlıyoruz” dedi. Gene Musk’ın twitlerine göre ilk tünelin Elon Musk’ın Hawthorne, Calif ‘te bulunan SpaceX’teki ofisi ve Los Angeles havalimanı arasında olacağı ve projeyi gerçekleştirecek altyapı işletmesinin isminin de “The Boring Company” olacağı anlaşılıyor. “Boring” hem delme, kazma gibi anlamlara gelirken hem de ‘sıkıcı’ trafiğe gönderme yapan bir isim olarak şekilleniyor.

SpaceX, Tesla, SolarCity ve Open AI’da önemli başarılara imza atan Musk’ın bu projesinin geleceği de merakla bekleniyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu