En İyi 10 E-posta Servisi

Çeşitli zamanlarda her zaman yeni bir e-posta ihtiyacımız oluyor. Ücretsiz e-posta servisi arıyorsanız bu liste tam size göre. Sizin için en iyi 10 e-posta hizmetini değerlendirerek listeledim.

Aşağıdaki seçeceğiniz e-mail hizmetleri sınırsız alana sahip olacak. Çoğunun kullanımı kolay web arayüzü de bulunuyor. Mobil gösterim açısından da avantajlı fakat depolama konusunda biraz sınırlar olabilir. Bunları listeden inceleyerek tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Şimdi, hazırsanız sizin için listelediğim e-posta hizmetlerine bakalım.

1. Gmail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın ücretsiz e-posta hizmeti olan Gmail, pratikte sınırsız alan vermektedir. Kullanıcı arayüzü oldukça kullanışlıdır ve aslına bakarsanız akıllıca tasarlanmıştır, birçok özelliği beraberinde getirmektedir.

Gmail, e-postaların okunduğu sayfalarda içeriksel reklam yayınlayabilmektedir.

2. Outlook.com – Ücretsiz E-posta Hizmeti

Microsoft tarafından sağlanan eski Hotmail’in yeni adı Outlook, e-posta alımları için size sınırsız alan sunmaktadır. Mobil üzerinde kullanımı oldukça sade ve kullanışlıdır. Benimde kullandığım bir e-posta servisi olduğundan rahatlıkla istenmeyen gönderileri de kısıtladığını söyleyebilirim.

3. Yandex.Mail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

Geçen yıllarda ülkemizde arama motoru hizmetini başlatan Yandex, güçlü bir web erişimi, mobil uygulamalar ve sınırsız depolama ile e-posta hizmeti sağlıyor. Arayüzü basit ve kullanışlıdır.

4. iCloud Mail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

iCloud, Apple kullanıcıları için sunulan ücretsiz bir e-posta servisidir. Fonksiyonel web uygulaması ve elbette iOS uygulamasıyla oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

5. Zoho Mail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

Zoho Mail’in geniş depolama, POP ve IMAP erişimi, anlık mesajlaşma ve çevrimiçi ofis paketleri ile sağlam bir e-posta hizmeti verdiğini söyleyebilirim. Aslına bakarsanız Zoho Mailprofesyonel kullanıcıları hedefleyiyor ama kolay kullanımı olduğunu düşünüyorum ve en azından listede bir alternatif olarak yer alması gerekiyor.

6. Yahoo! Mail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

Yahoo! Mail web üzerinde ve her yerde çalışabilir durumda. Her yer derken, tablet ve mobil kullanımı açısından diyorum. Aynı zamanda anlık mesajlaşma olanağı da sağlamaktadır. Sınırsız bir e-posta alımına kısmen izin verir. Spam filtresinin etkin olarak çalıştığını söylemek de mümkün.

7. AIM Mail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

AIM Mail, AOL tarafından sunulan bedelsiz bir diğer e-posta servislerinden biridir. Kullanımı kolaydır, spamlar açısından gözle görülür kolaylık sağladığını da söylemek mümkün. Ne yazık ki, AIM Mail akıllı klasörler ve etiketlemeler için biraz eksik. Fakat kullanılabilir olduğunu düşünüyorum.

8. Mail.com ve GMX Mail – Ücretsiz E-posta Hizmetleri

Mail.com ve GMX Mail’in iyi olan yanı sınırsız çevrimiçi depolama ve zengin bir web arayüzü aynı zamanda mobil uygulamalar ile rahatça kullanılabiliyor olması. POP ve IMAP erişimi ücretli eklenti şeklinde sağlanıyor. Bu da tek dezavantajı olsun diyelim.

9. Inbox.com – Ücretsiz E-posta Hizmeti

Inbox.com sadece online posta saklamak için size 5 GB veriyor. Kısmen kullanışlı olduğunu söylemek mümnkün olsa da ne yazık ki sadece yukarıda servislere alternatif olarak bu listede yer alıyor.

10. My Way Mail – Ücretsiz E-posta Hizmeti

My Way Mail, temiz ve hızlı bir e-posta servisidir. Ama, güvenli mesajlaşma ve diğer servislerin sağladığı gelişmiş özellikler açısından zayıftır. Bedelsiz bir posta hizmeti sağladığı için alternatif olarak burada.

Bedelsiz e-posta sağlayan servislerden benim bilmediğim ama sizin bildiğiniz hizmetler varsa, aşağıdan bana gönderin.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu