En İyi 10 RSS Takip Sitesi

RSS modası geçti diyenler var, hala benim gibi RSS’i kullanmaya devam edenlerde var. Ben RSS’in eski moda olduğunu düşünmüyorum. Tabi şimdilerde Twitter, Facebook var, markaların ilgili hesaplarını takip ederek onların son güncellemelerine ulaşabiliyoruz ama her güncellemelerine değil!

Markalar ya da web siteleri veya bloglar diyelim… Ne yazık ki, her yayınlarını sosyal medya hesaplarında paylaşmıyorlar. Zaten bu mümkün değil, çünkü takipçiler açısından bu denli bir yoğunluk olumsuz sonuçlanabilir. Neticede unsubscribe veya unfollow butonları çok da uzakta değiller. Ben bugün hala takip ettiğim site ve blogları RSS üzerinden takip ediyorum. Hergün düzenli olarak kullandığım RSS sistemine girerek takip ettiğim her alanın güncellemesini kaçırmadan okuyabiliyorum. Bu yazının mantığı şu, benim gibi RSS takip severler için 10 muhteşem rss takip servisini listelemek. Eğer sizin beğenerek kullandığınız ve listede olmayan bir RSS sitesi mevcutsa bana gönderebilirsiniz.

  1. Feedlyfeedly.com
  2. Inoreaderinoreader.com
  3. NewsBlurnewsblur.com
  4. The Old Readertheoldreader.com
  5. Flipboard flipboard.com
  6. RSSOwlrssowl.org
  7. Digg Readerdigg.com/reader
  8. Tiny Tiny RSStt-rss.org
  9. Netvibesnetvibes.com
  10. Pulsepulse.me

Birkaç açıklama yapmak istiyorum: listede yer alan Pulse ve Flipboard hizmetlerini akıllı telefon veya tabletlerinizden kullanmanızla daha iyi bir verim alabilirsiniz. Elbette, eğer akıllı telefonlarınızdan yine diğer RSS sitelerini kullanmak isterseniz, servislerin Android ve iOS için ilgili uygulamaları mevcut. Uygulaması bulunmayan hizmetlerin ise mobil tarayıcıdan kolayca kullanılabilmesi mümkün. Ben Google Reader kapandıktan sonra Feedly kullanmaya başladım.

Bu yazıyı yazmaya başlamadan önce Inoreader servisine denk geldim ve deneme fırsatım oldu. Oldukça kullanışlı buldum. Her zaman göz yormayan sade tasarımdan yana olmuşumdur, bu sebeple Inoreader bana Feedly etkisi yarattı. Yine de yukarıda listelediğim rss takip siteleri her koşulda günümüzün en iyileri.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu