Euro, Dolar Karşısında Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

Euro dolar karşısında neredeyse eridi. Dolar karşısında son dokuz yılın en düşük seviyesine gerileyen Euro’nun değer kaybetmesinin AB’nin Yunanistan’la olan sorunlarından dolayı yaşandığı belirtiliyor.

Hatırlayacağınız üzere birkaç gün önce Alman Der Spiegel gazetesi, Alman hükümetinin Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkarılmasının kaçınılmaz olduğu ve Alman hükümetinin isteklerinin bu yönde olduğuna dair bir iddia ortaya atmıştı. Yatırımcılar Avrupa Merkez Bankası’nın para politikalarında yapacağını gevşetmeyi beklerken bu iddianın Euro’nun değer kaybetmesinde etkisi olduğundan bahsediliyor.

Bugün Dolar endeksi 91.482 ile Aralık 2005 yılından bu zamana maksimum seviyeye ulaştı. 1.20’nin altına düşen Euro, Mart 2006’dan beri görülen en düşük seviye olan 1.1860’a kadar geriledi.

Yunanistan’da üç hafta içinde yapılacak seçimlerden radikal sol birincilikle çıkarsa, Almanya tarafından Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkarılacak olmasının kaçınılmaz olacağına vurgu yapılıyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu