Genel Haberler ve Makaleler

Facebook Hisseleri Yüzde 25 Yükseldi

Sene başından bu yana yüzde 25 değerlenen Facebook hisseleri kurucusunu mutlu ettiği kadar yatırımcılarını da memnun etmeye devam ediyor.

Tüm zamanların en büyük halka arz listesinde baş sıralarda olan Facebook’un 2012 yılında halka arzından bu zamana hisseleri 120 değerlendi. Sene başından şu ana kadar geçen sürede FB hisseleri yüzde 25 yükseliş gösterdi.

Facebook’un hisseleri yükselirken hem yatırımcılar hemde büyük hissedarlar servetlerini arttırmaya devam ediyor. Sosyal medya devinin kurucusu Mark Zuckerberg, Bloomberg’ün haberine göre dünyanın en zengin 9. kişisi olmayı başardı. Zuckerberg, böylece İsveç’in en zengin kişisi ve aynı zamanda IKEA’nın kurucusu Ingvar Kamprad’ın önüne geçti.

İlgili: Facebook’un Milyoner Yaptığı 6 İsim

Facebook Hisse Grafik - Kaynak: Yahoo Finance
Facebook Hisse Grafik – Kaynak: Yahoo Finance

Facebook’un geleceği kullanıcılardan ziyade yatırımcıları ve büyük hissedarları daha çok düşündürüyor. Bunun üzerine Princeton Üniversitesi dahil birçok üniversite ve kuruluş tarafından hazırlanan raporlar dahi bulunuyor. Geçmişte aynı popülariteye sahip olan fakat günden güne kullanıcıları tarafından terk edilen Myspace sosyal medya devinin geleceğine örnek olarak gösteriliyor. Son raporlarda Facebook’un yeni nesil genç kullanıcıları da kaybettiği özellikle belirtiliyor.

Her ne kadar sosyal medya devinin geleceği üzerine tartışmalar yapılsa da yatırımcılar şu anda durumdan oldukça memnun. Dün 98 dolar sınırını geçerek 100 dolara yaklaşan hisseler değerlenmeye devam ediyor. Facebook’un piyasa değeri yaklaşık 275 milyar dolar. Mark Zuckerberg’ün serveti son yıllardaki FB hisselerinin yükselişinin ardından 43 milyar dolara kadar çıktı.

Facebook hissesi alıyor musunuz ya da Facebook’un geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yazın, tartışalım.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir