Facebook Home Uygulaması Kaldırılıyor Mu?

Bu sabah basında çıkan bazı haberler, tanımı ve reklamları için binlerce dolar harcanan Facebook‘un Home uygulamasının uygulama mağzalarından kaldırılacağı ve artık kullanılamayacağı ile ilgiliydi.

Kuşkusuz ki bu haberin çıkış sebebi Facebook’un Home uygulaması için kurduğu ekibi dağıtmasıydı. Basın kuruluşları haberin kaynağını Times olarak gösterdi fakat kısa bir süre sonra Facebook’tan açıklama geldi.

Facebook Home Uygulaması Kaldırılıyor Mu?

Kısaca cevaplayalım, hayır! Uygulama kapanmıyor da kaldırılmıyor da. Facebook Home uygulamasını kaldırmayacağını aksine bu uygulamanın üzerinde daha fazla çalışacağını belirtti.

Facebook her zaman çeşitli fikirleri ve yöntemleri denemeye devam ediyor. Bunları örnekleyecek olursak; Facebook Messenger ya da Snapchat‘e benzer yeni bir mesajlaşma uygulamasını hayata geçirdiği zamanlamaları söyleyebiliriz. Günümüzde insanların alışkanlıkları çabuk değişiyor ve insanlar teknolojiye çabuk alışıyor. Haliyle daha önce hiç yapılmamış bir mobil uygulama ilgimizi çektiği andan itibaren viral olarak yayılıyor ve bu uygulama üreticisine milyarlarca dolar olarak geri dönüş sağlıyor. Görünen o ki, Facebook bu durumun farkında ve her daim yeni ürünler ortaya koymaktan, yeni bir şeyleri denemekten kaçınmıyor. Facebook Home‘da kişiselleştirilebilir böyle bir uygulamaydı. Aynı şekilde şirket ekibi dağıttığına göre yeni bir ekip kurup yoluna devam edecek olmalı.

Bu arada yeri gelmişken Facebook’un daha önce Instagram, Whatsapp gibi popüler uygulamaları satın aldığını hatırlatalım.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu