Genel Haberler ve Makaleler

Fast Food Restoran Bayiliği için 5 Popüler Marka

Yakın bir zamanda eğer bayilik alarak iş kurmayı düşünüyorsanız ve üstüne üstlük restoran işi yapmak istiyorsanız, sizin için 5 popüler markanın franchise teklifini listeledik. Dünyadaki en bilinen restoranlar arasında yer alan Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s ve Usta Dönerci yıl içinde yaklaşık 100 yeni bayilik verecek.

Ülkemizde yönetimi TAB Gıda’ya ait olan bu markaların müşterileri de zaten hazır. Bayilik alarak kurduğunuz işte başarıyı yakalamak istiyorsanız, en önemli etken doğru bölge seçimi ve personel eğitimleri olacaktır. Elbette, bu 5 büyük markadan bayilik alırsanız tüm bu faktörler sizlere bayilik alacağınız şirket tarafından sağlanacaktır.

Bahsettiğimiz dev markaların kontrolünü elinde bulunduran TAB Gıda’nın bayilik şartları arasında temel olarak yer alan özellikler şöyle; franchise alacak kişinin girişimci ruha sahip olması, başarı odaklı olması ve yönetim tecrübesiyle birlikte başarılı bir iş geçmişine sahip olması gibi kriterler…

Bu restoranlardan bayilik alabilmek için öncelikle TAB Gıda’nın eğitim programına katılmanız ve başarılı olmanız şart. Eğitim sonunda alacağınız lisansla birlikte kuracağınız işletmenin yöneticisi olabileceğiniz gibi aynı zamanda işletme yönetimini bir başkasına da verebiliyorsunuz. Franchise adaylarına eğitimin ilk gününden itibaren açılış hazırlıkları süresi boyunca; reklam, pazarlama, lojistik ve satın alma, operasyon, kalite yönetimi ve IK alanında ciddi destekler veriliyor.

1. Burger King Restoran için maksimum 20 yıl işletme lisansı veriliyor. Şimdiye kadar 775 şubesi bulunan Burger King’in 582’si operasyon, 193’ü bayilik olarak işletiliyor. Franchise bedeli 700 bin dolar + KDV olarak belirtiliyor ve en az 300 metre karelik alan gerekiyor.

2. Arby’s Bir diğer popüler restoran için yine 300 metre karelik işletme alanı olması şart. Franchise ücreti 500 bin dolar + KDV. Türkiye genelinde şimdilik 47 şubesi bulunuyor.

3. Popeyes Ülkemiz sınırları içerisinde toplam 120 şubesi bulunan restoran için yine minimum 300 metrekarelik bir alan gerekiyor. Franchise giriş bedeliyse 400 bin dolar + KDV olarak belirtiliyor.

4. Sbarro Kendine has bir müşteri kitlesi bulunan restoran için 300 bin dolar + KDV bayilik bedelini gözden çıkarmak gerekiyor. Ayrıca, TAB Gıda’nın diğer markalar için istediği azami ortalama 300 metrekare restoran alanı Sbarro içinde geçerli. Toplam 107 şubesi bulunuyor.

5. Usta Dönerci Adını henüz yeni duymaya başladığımız restoranın 15 şubesi bulunuyor. Bu markanın bayilik şartlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi TAB Gıda’dan almanız gerekmekte.

Alacağınız bayiliklerin ödemesi olarak sürekli cirodan yüzde 19 oranında pay alınmaktadır. TAB Gıda, 2015 yılı sonuna kadar yukarıda bahsettiğimiz restoran markalarından yaklaşık 100 bayilik vermeyi hedefliyor.

Daha fazlası için bayilik veren firmalar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir