Finansbank Cep Şubesi’ne ‘Touch ID’ Geldi

Bankaların mobil uygulamalarından işlem yapmada büyük kolaylık sağlan parmak izi (Touch ID) özelliği Finansbank‘ın cep şubesine geldi.

iOS’da Finansbank mobil uygulaması kullanan banka müşterileri App Store’dan veya ilgili yazımızda yer alan iTunes bağlantısından uygulamalarını güncelleyerek parmak izi özelliğini kullanabilirler. Uygulamalarda yer alan Touch ID özelliği sayesinde kullanıcılar iOS işletim sistemli iPhone telefonlarına tanımladıkları parmak izleriyle şifre, müşteri numarası gibi bilgiler girmeden kolayca banka uygulamalarına erişim sağlayıp, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Ülkemizde Touch ID özelliğini İş Bankası ilk kez İşCep uygulamasında kullanmıştı ve kullanmaya devam ediyor. 1 Nisan’da uygulamasını güncelleyen Finansbank da parmak izi özelliği kullanan bankalar arasına katıldı.

Ayrıca, Finansbank’ın dijital bankası Enpara müşterileri tarafından yoğun bir şekilde istenilen parmak iziyle giriş özelliği de muhtemelen yakında Enpara uygulaması için de aktif olacaktır. Herkes gibi bende parmak izi giriş özelliğiyle gelecek Enpara uygulama güncellemesini merakla bekliyorum…

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu