Genel Haberler ve Makaleler

Finansbank Cep Şubesi’ne ‘Touch ID’ Geldi

Bankaların mobil uygulamalarından işlem yapmada büyük kolaylık sağlan parmak izi (Touch ID) özelliği Finansbank‘ın cep şubesine geldi.

iOS’da Finansbank mobil uygulaması kullanan banka müşterileri App Store’dan veya ilgili yazımızda yer alan iTunes bağlantısından uygulamalarını güncelleyerek parmak izi özelliğini kullanabilirler. Uygulamalarda yer alan Touch ID özelliği sayesinde kullanıcılar iOS işletim sistemli iPhone telefonlarına tanımladıkları parmak izleriyle şifre, müşteri numarası gibi bilgiler girmeden kolayca banka uygulamalarına erişim sağlayıp, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Ülkemizde Touch ID özelliğini İş Bankası ilk kez İşCep uygulamasında kullanmıştı ve kullanmaya devam ediyor. 1 Nisan’da uygulamasını güncelleyen Finansbank da parmak izi özelliği kullanan bankalar arasına katıldı.

Ayrıca, Finansbank’ın dijital bankası Enpara müşterileri tarafından yoğun bir şekilde istenilen parmak iziyle giriş özelliği de muhtemelen yakında Enpara uygulaması için de aktif olacaktır. Herkes gibi bende parmak izi giriş özelliğiyle gelecek Enpara uygulama güncellemesini merakla bekliyorum…

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir