Genel Haberler ve Makaleler

Foursquare, 55 Milyon Kullanıcısı İçin Reklam Verdi

Bir zamanlar check-in uygulamasıyla reklam kampanyasına dahi ihtiyaç duymayan Foursquare, ABD’nin New York ve Chicago kentlerinde milyon dolarlık reklamlara başlayarak kullanıcılarını yeniden aktif hale getirmeye çalışıyor.

En başında check-in ve mekan önerileriyle yola çıkan Foursquare, bu yılın başlarında aldığı radikal kararla check-in uygulamasını Swarm adında yeni bir uygulamaya taşımış ve mekan önerileri konusunda tek başına kalmıştı. Bloglarda ve sosyal medyada olumlu tepkiler alan Swarm, check-in meraklıları tarafından hala eskisi gibi kullanılmaya devam ediyor.

Swarm’dan ayrılan Foursquare, ‘Foursquare ne sevdiğinizi öğrenir ve sizi seveceğiniz mekanlara yönlendirir’ mottosuyla artık yalnızca kullanıcıların zevk ve meraklarına göre mekan önerisi yapıyor. Şirket, New York ve Chicago’da caddelerde, metro ve bisiklet istasyonlarında reklam alanları kiralayarak sunduğu hizmeti, Swarm’a kayan check-in meraklıları için cazip hale getirmeye çalışıyor.

Foursquare tarafından başlatılan reklamlardan birine baktığımızda aynı yerde bulunan bir genç birey ve işadamı oduğunu görüyoruz. Aynı yerde oturmalarına rağmen ikisininde ilgi alanlarının farklı olduğunun listesi gözümüze çarpıyor. Foursquare, tam olarak da kullanıcılarına bunu iletmeye çalışıyor. Yani, her bir kullanıcıyı ayrı ayrı analiz ederek, zevklerine – ilgi alanlarına göre mekan önerilerinde bulunuyor.

Foursquare’ın yeni reklamları San Francisco, New York ve Chicago havaalanı kiosklarında, billboardlarında, metro, bisiklet istasyonlarında görülmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu