Foursquare, Check-in Uygulaması: Swarm App

Foursquare bugünlerde yeni bir heyacan içersine girdi. Foursquare kurucusu Dennis Crowley‘in The Verge’e verdiği röportaja göre Swarm adında yeni bir uygulama geliyor. Yeni dediğime bakmayın, Swarm aslında bildiğimiz Foursquare’ın check-in yapılan kısmını oluşturuyor.

Swarm-Foursquare-app
Foursquare’ın Swarm ile İkiye Bölünen Uygulamaları

Artık bir mekanda check-in yapacağınız zaman Swarm uygulamasını kullanacaksınız lakin bir mekan için tavsiye ya da eşsiz bir öneri arıyorsanız: Foursquare kullanacaksınız. Şirket kurucusu tarafından yapılan açıklamada Foursquare’ın artık keşif odaklı çalışacağı ve yer-konum tanımlamalarına göre gerçek bir arama motoru işlevi göreceği belirtiliyor. Çok yakında, iPhone ve Android uygulaması swarmapp.com üzerinden yayında olacakmış. Swarm için Blackberry ve Windows Phone uygulamasının ne zaman çıkacağı bilinmese de daha önceki 4sq uygulamaları bu işletim sistemlerini desteklediği için kısa zaman sonra çıkacağını düşünebiliriz.

Swarm'dan Görüntüler
Swarm’dan Görüntüler

Foursquare’ın check-in ve mekan keşif uygulamasını ikiye bölmesi kullanıcılar arasında karmaşaya yol açacağı ve basit olma özelliğini yitireceği konusunda eleştiriliyor.

Peki, siz Swarm uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu