Galaxy S5’in Satış Rakamları Açıklandı

Android üreticileri arasında en önemlilerinden biri olan Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5‘in satışa sunulmasının üzerinden 1 ay geçti. Samsung, cihazın ilk bir aydaki satış rakamları ise açıklandı.

satışa çıkarılan günden bu zamana kadar Galaxy S5 ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri, cihazın 10 milyon satış rakamını geçip geçemeyeceğiydi. Açıklanan rakamlara göre Samsung Galaxy S5’in satışları 10 milyonu geçti. 25 günde 10 milyon Galaxy S5 satmayı başaran Samsung diğer telefonlarının satış rekorlarını kırdı. Galaxy S4 10 milyonu 27 günde, Galaxy S3 ise 50 günde 10 milyon rakamanı geçmeyi başarmıştı.

Samsung Galaxy S5’in Fiyatı
Samsung’un yeni telefonu Galaxy S5’in fiyatı ülkemizde 1999TL ile 2300TL arasında değişiklik gösteriyor.

Samsung Galaxy S serisinden 200 milyon telefon satıldı
MWC 2014 konferansında Galaxy S5’in tanıtımını yapan Samsung, Galaxy S serisinin şimdiye kadar elde ettiği satış rakamlarına da açıklamıştı. Galaxy S ile başlayan sıralamanın, Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4 ve mini modellerinin genel satış hacminin 2014 yılının başlarındaki hesaplamalara göre 200 milyona ulaştığını bildirmişti.

Seri içerisinde satış hacmi 50 milyona ulaşan ilk telefon Galaxy S3 olmuştu, Galaxy S4 için ise son hesaplamalara göre 40 milyona rakamına ulaştığı bildirilmişti. Galaxy S5’in de satışlara önemli bir etki yapması beklenirken, 1 ay gibi bir sürede 10 milyonun üzerinde satış rakamanı ulaşması Samsung’a rekor üstüne rekor getiriyor. Daha önce bazı kaynakların yaydığı bilgilere göre, Galaxy S5’in beklentilerin altında bir fiyata satışa sunulacağının altı çizilmişti.

Samsung’un bir numaralı rakibi Apple ise 2007 yılından beri 420 milyon iPhone sattığını açıklamıştı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu