Genel Haberler ve Makaleler

Garanti Bankası, Aylan’a Yapılan Saygısızlığa Duyarsız Kalmadı

Bodrum’da mültecilerin içinde yer aldığı botun devrilmesinin ardından hayatını kaybeden birçok kişiden biri olan üç yaşındaki Aylan Kurdi hakkında sosyal medya hesabından saygısızca “espri” yapan ve Garanti Bankası çalışanı olduğu öne sürülen kişinin işine son verileceği açıklandı.

Twitter’da @Bataarr adlı üyenin, hayatını kaybeden Aylan Kurdi’nin fotoğrafı üzerine yazdığı, “Haftasonu erken kalkınca ben” yorumu sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Garanti Bankası çalışanı olduğu iddia edilen kişinin, Garanti Bankası’na dışarıdan hizmet veren bir şirketin çalışanı olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili bugün sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Garanti Bankası, adı geçen şahsın bundan böyle bankada görev alamayacağını belirtti.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamanın tam metni:

Sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda Garanti Bankası çalışanı olduğu ifade edilen ve yayınladığı ileti tepkilere neden olan kişi, Garanti Bankası’nın değil, Garanti Bankası’na dışarıdan hizmet veren bir şirketin çalışanıdır.

İlgili kişinin kurum kültürümüz ve sosyal medya politikalarımızla da uyumlu olmayan bu davranışı nedeniyle bankamız için görev alamayacağı, bugün itibarıyla çalıştığı firmaya iletilmiştir.

Garanti çalışanlarının, toplumsal konulara hiçbir şekilde duyarsız kalmadığını ve kalmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. @Garanti

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir