Genel Haberler ve Makaleler

Geleceğin Patronları’na 50.000 TL Girişim Sermayesi Ödülü

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Geleceğin Patronları Yarışması’yla işini kurmak isteyen girişimciye 50.000 TL tutarında sermaye desteği verilecek. İlk 10’a giren girişimcilere de faizsiz 50.000 TL kredi imkanı verilecek.

Son üç yıldır düzenlenen ve geleneksel hale gelen Geleceğin Patronları yarışmasında istihdam yaratma potansiyeli bulunan yenilikçi proje sahibi girişimcilere şirketlerini büyütebilmeleri için güzel bir imkan sağlanıyor. Üstelik 10 girişimci birden bu imkandan yararlanabiliyor.

Yarışma Detayları

Yenilikçi projeye sahip olan girişimciler yarışmaya 16 Ağustos 2015 tarihine kadar başvuru yapabiliyor. Başvuru yapan girişimciler, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından yapılacak ön elemeye tabi tutuluyorlar. Ön elemeyi geçen geçen 50 proje Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından 1 gün süresince verilecek olan İş Modeli Eğitimi’ne katılmaya hak kazanıyorlar. Bu eğitim süresince girişimciler; Kök sorunlarına ulaşabilme, deneyim tasarlayabilme ve hız ve maliyet avantajını keşfetme gibi pek çok konuda bilgi sahibi olacak.

Bu eğitimin ardından belirtilecek tarihlerde yapılacak proje sunumları arasından tekrar bir eleme yapılacak ve proje sayısı 20’ye düşürülecek. Bu 20 proje İstanbul’da gerçekleştirilecek ve yaklaşık bir hafta sürecek olan Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları ve Geleceğin Patronları Akademisi’ne katılma imakanı yakalayacak. Geleceğin Patronları Akademisi’nin ardından açıklanacak olan finalist 10 proje 50.000 TL’lik ödül için yarışmaya devam edecek.

Yarışmanın Ödülleri

Yarışma birincisi projeye 50.000 TL sermaye destek ödülü verilecek. Elemelerden geçerek projesini Geleceğin Patronları Akademisi’ne taşımayı başaran 10 girişimci ise Finansbank’tan sıfır faizli 50.000 TL kredi desteği almaya hak kazanacak. Ayrıca, girişimciler finalde melek yatırımcılara da sunum yapma fırsatı bulacak.

Geleceğin Patronları yarışmasına son başvuru tarihi 16 Ağustos 2015. Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru formuna ulaşmak için geleceginpatronlari.com adresine göz atabilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir