Gelecekte Milyoner Olabileceğinizin 10 Göstergesi

Eğer masanızda oturup, kendi işiniz hakkında sürekli hayal kuruyorsanız bu yayın tam size göre. Durumlar gösteriyor ki, şirketinizin açılması zaman alacak, önemli bir prosedür gerektirecek ve biraz çaba gerektirecek ama sonunda olacak!

Kendi işinizi kurmanız konusunda -belki siz bile farkında değilsiniz ama- ne kadar ciddi olduğunuzu bu 10 belirtiyle anlayabilirsiniz.

1. İstek

“Lider olmak için lider doğmak gerekir” son zamanlarda en çok tartışılan konulardan biridir. Bize göre lider olmak için lider doğmak gerekir sözü son derece yanlış. Doğuştan bazı lider özelliklerine sahip olsanız bile bu özellikleri zamanla kendinizde öğrenebiliyorsunuz. Önemli olan bunu fark etmeniz!

2. Düşünme Tarzı

Milyonerler ve İş Adamları daima düşünüyorlar. Bunu ister lanet gibi kabul edin, isterseniz de nimet. Eğer kendinizde böyle bir özelliğin bulunduğunu düşünüyorsanız, belki de artık günlük yıpratıcı hayatı bir kenara bırakıp, kendi hayallerinizi gerçeğe çevirmenin vakti gelmiş demektir.

3. Hobiler

Eğer, hoşunuza giden bir iş kavramı var ve siz bu iş kavramı üzerinden hobilerinizi gerçekleştiriyorsanız milyonerliğe bir adım daha yaklaştınız demektir. Çünkü milyonerler daima sevdikleri hobilerle uğraşıyorlar ve hobileriyle ilgili kendi düşüncelerini hayata geçirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlar bundan zevk alıyorlar!

4. Sosyal Bağımsızlık

Aslında bu, sizin sosyal bir insan olmadığınızı ya da insanlardan nasıl yardım alacağınızı bilmediğinizi göstermiyor. Bu, sizin çoğu sorunu bağımsızca kendinizin çözebileceğini kanıtlayan bir göstergedir. Siz zaten kendinizi şirket yaratacak kadar bağımsız hissediyorsunuz, daha ne?

5. Kendi Kendini Nasıl da Motive Edebiliyorsun

Harekete geçebilmek için her zaman motive olmak zorundasınız ama siz muhtemelen her sabah uyandığınızda günün sonuna kadar hiçbir kimseye ihtiyaç duymadan gereken her şeyi yapıyor ve kendinizi motive edebiliyorsunuz. Bu sizde olan inanılmaz bir özellik.

6. Disiplin

İş kurma ve sonrasında milyoner olmabilecek kadar çaba sarf etmek, işinizde ve hayatınızda önemli bir organizasyon yeteneği ister. Belki, ileride yeni bir çalışma takımı kurmanız gerekecek ve ‘bensiz olmaz, başlarında ben olmalıyım’ diyorsanız bu da organizasyon yeteneğinizin kuvvetinin ortaya çıkışıyla mümkün olacak.

7. İnsanlara Yardım Etme İhtiyacı

Eğer ürün satmak veya sunduğunuz hizmetlerle insanlara fayda sağlamayı ve insanlara yardım etmeyi düşünüyorsanız önemli bir belirtiyi daha sağladınız demektir. Çünkü, tarih boyunca kurulan en güçlü şirketler, insanlara herhangi bir sorunu çözmekte yardımcı olma isteğinden dolayı ortaya çıkmıştır. Bunu da bize tarih kanıtlıyor.

8. En İyi Şirketi Kuracağınızdan Eminsiniz

Olabilir, bu biraz ağır olarak egonuzun sonucu olsa da başlangıçta yeni başlayanlar için önemli bir faktördür. Milyoner olduktan sonra bu egonuz da kayıplara karışacak.

9. Maaşınız Yeterli Gelmiyorsa

Artık uzun süredir, ne göreviniz ne de maaşınız size yeterli gelmiyorsa ve her sabah kalktınızda işinize isteksiz gidiyorsanız, tebrikler! Kendi işinizi kurmaya ve milyoner olmaya bir adım daha yaklaşmışsınız.

10. Fikirlerinizi Kanıtlamaya Devam Ediyorsunuz

Başkaları sürekli sizin yanlış düşündüğünüzü söylese de, siz kendi fikirleriniz üzerinde her zaman kendinize ısrarla bunun mantıklı olduğunu kanıtlıyorsunuz. Bakın başkalarına değil, kendinize! Bu gelecekte milyoner olabileceğinizin en güçlü göstergelerinden biridir.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu