Genel Haberler ve Makaleler

HSBC, Hong Kong’a Taşınıyor

Bir süre önce Türkiye’de dahil olmak üzere Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelerden çıkacağı iddia edilen İngiltere merkezli HSBC bankasının merkezini taşıyacağı belirtildi.

HSBC şirket sözcüsü tarafından yapılan resmi açıklamada taşınmayla ilgili çalışmaların başladığı belirtildi. Özellikle İngiltere’de yüksek oranda vergi ödemek zorunda kalan bankanın merkezinin Londra’da bulunmasının büyük maliyet oluşturduğu belirtiliyor. Öte yandan HSBC’nin karının yüzde 80’i İngiltere dışından ve Asya ülkelerinden sağlanıyor. Bu açıdan bakıldığında dahi tek gerekçe olarak bankanın taşınması oldukça mantıklı görülüyor.

Ayrıca, banka Türkiye’den çıkma iddialarına yönelik olarak daha önce yaptığı “spekülasyon” açıklamasını yeniledi. Bu konuda detaylı bir yorum yapılmasa da söylentiler üzerine yorum yapmayacaklarını belirttiler.

2014 yılı sonlarına doğru, HSBC Türkiye’de HSBC Advance ürününü revize ederek, tanıtmaya başlamıştı.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir