HSBC, IŞİD Şakasını Ağır Buldu

The Sun‘ın haberine göre IŞID’in infaz etme taklidini yapan ve bunu yedi saniyelik video kaydına alan HSBC banka çalışanları kovuldu.

İngiltere’nin Birmingham şehrinde takım çalışması sebebiyle bir araya gelen HSBC çalışanları, IŞID militanları gibi giyinerek, yedi saniyelik bir video çekti ve Instagram’da yayınladı. Kısa bir süre sonra tepkiler üzerine videoyu silen banka çalışanlarının işine kısa bir süre sonra neredeyse aynı hızla son verildi.

Videoda militan kılığına giren 5 banka çalışanı, Saf Ahmed olarak bilinen bir diğer çalışana infaz kıyafeti giydirerek diz çöktürmüş vaziyette görünüyor. Video süresince çalışanların “Allahu Ekber” – Arapça “Allah büyüktür” – sözleri ve gülüşmeleri duyuluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir HSBC temsilcisi, özür dileyerek videonun son derece “uygunsuz” olduğunu dile getirdi ve bu tip davranışlara asla tolerans gösterilmeyeceğini belirtti. Olaya müdahil olan 6 banka çalışanının işine son verildi.

İlgili videoyu The Sun web sitesindeki bu sayfadan izleyebilirsiniz.

Kısa bir süre önce ABD’nin yaptırım uyguladığı bazı devlet ve yasa dışı madde dağıtımı yapan şebekelere yardım ettiği gerekçesiyle “kara para aklama” haberleriyle gündeme gelen bankanın, 1.9 milyar dolar ceza ödeyeceği açıklanmıştı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu