iCloud ‘Davası’nda Apple, Jennifer Lawrence’i Suçladı!

Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın ünlü iPhone marka telefonunu kullanan ve fotoğraflarını yine Apple’ın hizmeti iCloud ile depolamayı tercih eden Hollywood ünlülerinin mahrem görüntüleri hackerlar tarafından çalınarak internete servis edilmişti.

Birçok Hollywood ünlüsünün iCloud hizmetinde depolanan mahrem fotoğrafları internette yayılsada kuşkusuz ki, popülerliği sayesinde en çok Jennifer Lawrence gündeme geldi. Henüz 24 yaşında olan Lawrence, En İyi Kadın Oyuncu Oscarı‘nı kazanan en genç 2. kişi olma unvanını taşıyor. Ülkemizde Açlık Oyunları, Benim Umut Işığım gibi filmlerle tanınıyor.

Jennifer Lawrence iCloud hesabının hacklenmesi ve fotoğraflarının sızdırılması konusunda herhangi bir açıklama yapmazken Apple, hızlı bir açıklama yaparak hesabı ele geçirilen ünlüleri suçladı. Bu suçlamayı ise ‘basit şifre’ kullanımı olarak dile getirdi. Kullanıcıların ikinci güvenlik şifre seçeneklerini önemsemediğini böylece hackerların gizli soru ve cevap gibi güvenlik adımlarını kolayca aşabildiği belirtildi.

Apple Hisseleri Yükseldi

iCloud davasının ardından Apple hisselerinin nasıl bir seviye izleyeceği merak konusuydu fakat olayın ardından Apple hisselerinde herhangi bir düşüş olmazken aksine yükseliş gözlemlendi.

Apple Gerekli Önlemleri Almaya Hazırlanıyor

Apple CEO’su Tim Cook ise gerekli önlemleri alacaklarını belirterek, ‘iCloud hesabına farklı cihazlardan girildiği taktirde kullanıcılara bilgi verilecek’ yorumunu yaptı.

18 Eylül’de iPhone 6 Tanıtılacak

18 Eylül’de Apple, iPhone 6’yı tanıtacak. Apple.com internet sitesinden de canlı yayınla takip edilebilecek resmi lansman teknoloji severler tarafından heyecanla bekleniyor. Hatta günler öncesinden Apple Store’ların önünde çadır kurup, iPhone 6 sahibi olmayı bekleyenler de yok değil.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu