İlginç Reklam Kampanyaları: McDonald’s Komşuyu Utandırıyor

Yaratıcı ve ilginç reklam kampanyaları her zaman ortaya yeni fikirler çıkarıyor. Bu kez McDonald’s, İsveç için hazırladığı reklam kampanyasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Dünyanın en pahalı ve en yaşanılabilir ülkelerinden biri olarak tanıdığımız Norveç’te yaklaşık 31.90TL olan Big Mac menü, İsveç’te 20TL! Buraya kadar pek bir ilginçlik yok ama bu iki ülkenin sınırına bir billboard yerleştirip, bir tarafına Big Mac’in Norveç fiyatını diğer tarafına da İsveç fiyatını yazarsanız bu oldukça ilginç olur.

İşte McDonald’s tam da bunu yaptı. İki ülke sınıra yerleştirdiği billboard ile Norveç’ten gelenleri, İsveç’in ucuz Big Mac fiyatıyla karşıladı.

big-mac-billboard-yaratici-reklam

yaratici-reklam-kampayalari1 yaratici-reklam-kampayalari2 yaratici-reklam-kampayalari22 yaratici-reklam-kampayalari3 yaratici-reklam-kampayalari4 yaratici-reklam-kampayalari44 yaratici-billboard-reklamlari-1 yaratici-billboard-reklamlari-2

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu