Genel Haberler ve Makaleler

İTÜ Çekirdek Girişimlere 3 Milyon TL Destek Sağlıyor

Teknoloji tabanlı herhangi bir ticari ürün ve hizmete dönüşebilir iş fikri veya projesi olan girişimcilere İTÜ Çekirdek tarafından 1 milyon TL nakit olmak üzere toplamda 3 milyon TL destek sağlanacak.

Fikri ya da iş projesi bulunan ve desteğe ihtiyacı olan girişimcilerin başvuruları 25 Mart 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Genel kategori ve Otomotiv kategorisi olma üzere girişimciler projelerine yönelik olarak istedikleri kategoriye başvuru yapabilecek.

Girişimciler tarafından yapılacak başvurular İTÜ Çekirdek jürisi tarafından projelerin ekonomik ve teknolojik yönden yapılabilirliği, projelerin nitelikleri ve inovatif yönleri gibi kriterlerle değerlendirilecek. Yapılan ilk online değerlendirmeyi geçen proje sahipleri İTÜ ARI Teknokent‘e davet edilerek, sunum yapmaları istenecek.

Bu sene genel ve otomotiv olmak üzere iki farklı kategoride girişimleri kabul edecek olan İTÜ Çekirdek’e şu ana kadar 3900’ünden fazla proje başvurusu yapılmış durumda. İTÜ Çekirdek bu sene girişimlere 1 milyon TL nakit, toplamda 3 milyon TL ödül dağıtmayı planlıyor.

İTÜ Çekirdek’e kabul edilen girişimci grupları yaklaşık 150 saatlik Çekirdek MBA eğitimi alıyor ve Çekirdek Cüzdan adı verilen ön finansman fırsatlarından da yararlanabiliyor. Antrenörler ve mentorlar da girişimcilere deneyimlerini aktarıyor. Aynı zamanda girişimciler potansiyel yatırımcılarla da tanışma fırsatı yakalıyor.

İTÜ Çekirdek’in girişimlerin şirketleşme sürecinde finanse edilebilmesi amacıyla düzenlenen final yarışması için son başvuru tarihi 25 Mart 2016. Bu tarihe kadar başvurular yapmak mümkün olacak. Başvuru ve detaylı bilgi için itucekirdek.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2011 yılında kurulan İTÜ Çekirdek’i daha yakından tanımak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Batuhan Özkan

İşletme Lisans derecesine sahip olan Batuhan Özkan, özel bir firmada Müşteri Operasyonları bölümünde çalışıyor. İş dünyası, girişimcilik, kariyer, para kazanma yolları, yeni iş fikirleri ve iş yaşamı konularında araştırmalar yapan Özkan, hazırladığı içeriklerle Konupara’ya katkı sağlıyor. E-posta: batuhanozkan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir