İTÜ Çekirdek Girişimlere 3 Milyon TL Destek Sağlıyor

Teknoloji tabanlı herhangi bir ticari ürün ve hizmete dönüşebilir iş fikri veya projesi olan girişimcilere İTÜ Çekirdek tarafından 1 milyon TL nakit olmak üzere toplamda 3 milyon TL destek sağlanacak.

Fikri ya da iş projesi bulunan ve desteğe ihtiyacı olan girişimcilerin başvuruları 25 Mart 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Genel kategori ve Otomotiv kategorisi olma üzere girişimciler projelerine yönelik olarak istedikleri kategoriye başvuru yapabilecek.

Girişimciler tarafından yapılacak başvurular İTÜ Çekirdek jürisi tarafından projelerin ekonomik ve teknolojik yönden yapılabilirliği, projelerin nitelikleri ve inovatif yönleri gibi kriterlerle değerlendirilecek. Yapılan ilk online değerlendirmeyi geçen proje sahipleri İTÜ ARI Teknokent‘e davet edilerek, sunum yapmaları istenecek.

Bu sene genel ve otomotiv olmak üzere iki farklı kategoride girişimleri kabul edecek olan İTÜ Çekirdek’e şu ana kadar 3900’ünden fazla proje başvurusu yapılmış durumda. İTÜ Çekirdek bu sene girişimlere 1 milyon TL nakit, toplamda 3 milyon TL ödül dağıtmayı planlıyor.

İTÜ Çekirdek’e kabul edilen girişimci grupları yaklaşık 150 saatlik Çekirdek MBA eğitimi alıyor ve Çekirdek Cüzdan adı verilen ön finansman fırsatlarından da yararlanabiliyor. Antrenörler ve mentorlar da girişimcilere deneyimlerini aktarıyor. Aynı zamanda girişimciler potansiyel yatırımcılarla da tanışma fırsatı yakalıyor.

İTÜ Çekirdek’in girişimlerin şirketleşme sürecinde finanse edilebilmesi amacıyla düzenlenen final yarışması için son başvuru tarihi 25 Mart 2016. Bu tarihe kadar başvurular yapmak mümkün olacak. Başvuru ve detaylı bilgi için itucekirdek.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2011 yılında kurulan İTÜ Çekirdek’i daha yakından tanımak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu