İzmir’de Yükselen En Yeni Gökdelen Projeleri

Ege’nin incisi İzmir‘in ekonomisi birçok ile fark atarak büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. Kentte tarıma dayalı sanayi kollarının gelişiminin yanı sıra; demir-çelik, petro kimya, otomotiv, çimento, ayakkabı gibi sanayi kolları da gelişme gösteriyor. Elbette, İzmir’in bir turizm cenneti olduğunu da unutmamak gerekiyor. Tüm buların temelini İzmir’in liman kenti özelliği çatısı altında toplamamız mümkün.

Son zamanlarda gelişen ekonomisi ve yabancı yatırımcıların çalışma alanı eksikliğini gidermek adına büyük gayrimenkul şirketleri İzmir’e yatırım yapmaya başladı. Yeni kent merkezi, yüksek katlı inşaatlar için ayrılan Bayraklı ilçesinde kuruluyor. Bu ilçede fiyatlar hiç olmadığı kadar yükseldi. Tamamlanan gökdelenlerin yanı sıra proje halinde olan gökdelenlerde var. İzmir’in imajını değiştirecek ve çalışma ortamlarının kalitesini artıracak gökdelen projelerini yayınımızın sonraki sayfalarında görebilirsiniz.

Kısaca

1. Folkart Towers

Dünyanın en yüksek 5. ikiz kuleleri olan Folkart Towers‘ın inşaatı tamamlandı. Exclusive Homes dergisi tarafından en iyi yüksek bina seçilen proje dergi sayfalarında da tanıtıldı.

Folkart Towers - Bayraklı, İzmir
Folkart Towers – Bayraklı, İzmir

2. Mistral İzmir

İzmirli İş Adamlarının ortaklaşa yaptığı Mistral İzmir‘in inşaatı başladı. Mistral’in 2016 yılında tamamlanması bekleniyor. İki kuleden oluşacak olan Mistral İzmir’in ofis kulesi 48 kat, konut kulesi ise 38 katlı olacak.

Mistral Yapı, Konak, İzmir.
Mistral Yapı – Konak, İzmir.

3. Bayraklı Tower

Kavuklar İnşaat tarafından gerçekleştirilen Bayraklı Tower, 2012 yılının sonunda tamamlanmıştı. Metrekare birim fiyatları 2 bin dolar ile 3 bin dolar arasında değişen Bayrak Tower, toplam 27 kattan oluşuyor.

Bayraklı Tower - Bayraklı, İzmir.
Bayraklı Tower – Bayraklı, İzmir.

4. Ege Perla

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile hayata geçek olan Ege Perla gökdelen projesi, gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünen yatırımcılarında gözdesi olacak. Ege Perla’nın tasarımı ise Aga Khan ödüllü dünyaca ünlü mimar Emre Arolat’a emanet edilecek. Ege Perla, 18.392 m2’lik arsa üzerine kurulacak. Şunu da hatırlatalım, Ege Perla’nın konut ve ofislerinin yüzde 68’i şimdiden satılmış durumda.

Ege Perla - Bayraklı, İzmir.
Ege Perla – Bayraklı, İzmir.

5. Novus Ventus

Toplamda 2 blok ve 33 kattan oluşan Novus Ventus projesi’nin 3 yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Bu projede 209 ofis bulunuyor. 90 metrekareden 650 metrekareye kadar değişen alanlarla ihtiyacınıza göre İzmir’in kalbinde bir ofis sahibi olabilirsiniz. Novus kulesi mi, Ventus kulesi mi? Seçim sizin.

Novus Ventus - Bayraklı, İzmir
Novus Ventus – Bayraklı, İzmir

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu