Genel Haberler ve Makaleler

Jake Paul, takipçileri paraya dönüştürmenin pek çok yolu olduğunu söylüyor

19 yaşındaki sosyal medya yıldızı Jake Paul genç yaşta milyoner olmayı başardı.

Cleveland, Ohio doğumlu Paul, daha 10 yaşındayken komik videolar çekerek sosyal medya macerasına başlamış ve o zamandan beri de durmak bilmemiş. Videolar çeken ve rahat tavırlarıyla ünlenen Paul, 6 saniyelik videoların paylaşıldığı Vine’da kısa sürede 5 milyon takipçi toplayarak fenomen olmuş.

Daha sonra Times meydanındaki şovu gibi ilgi çekici işlerle kapsamını genişleterek kısa sürede Facebook’ta 5 milyon, Instagram’da da 3,2 milyon takipçiye ulaşmış. Jake’in şu anda sosyal medyada toplam 15 milyon takipçisi var, videoları ise yaklaşık 3.5 milyar izlenme rakamına ulaşmış durumda.

Jake, Vine’ın popülerliğini kaybetmesi sonrasında diğer platformlara yönelmesinin kariyeri için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguluyor ve şu anda YouNow, Instagram, Facebook ve Snapchat’e odaklanmış olduğunu belirtiliyor.

Sosyal medya yıldızı, Team 10 adını verdiği ekibiyle birlikte eğlenceli ve yaratıcı bir hayat sürüyor. Komik ve çekici olmasının yanında iş adamlığına da adım atan Paul takipçilerini paraya dönüştürme konusunda da oldukça başarılı.

Genç sosyal medya fenomeni, bu konuda şöyle söylüyor: “Giderek popülerliğiniz arttıkça markalaşıyorsunuz ve büyük firmalarla yarışır hale geliyorsunuz; ticari anlaşmalara imza atabiliyor ve turlar düzenleyebiliyorsunuz. Takipçileri paraya dönüştürmenin pek çok yolu var. Yüzde beşinin bile ödeme yapmasını sağlarsanız milyon dolarlara yelken açabiliyorsunuz.”

Paul takipçilerinden para kazanmanın yanı sıra sosyal medya sayesinde Hollywood’a doğru yol almak istiyor. Çeşitli oyunculuk ve doğaçlama dersleri de aldığını söyleyen Paul, sosyal medyanın film sektörüne doğru yol almada bir basamak olduğunu belirtiyor.

Disney Channel’ın Bizaardvark adlı yapımında Dirk rolünde yer alan genç isim, Youtube Red’in Orijinal Filmi Dance Camp’te Lance rolünde Fox Digital’ın Mono filminde de Dugan rolünde yer almayı başarmış. Ayrıca You Gotta Want It, adında kitabını da piyasaya sürmüş ve gelecekte adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Eray Bozan

Eray, eski bir Konupara yazarı. Yazarlığı süresi boyunca ilgili olduğu kişisel finans, yatırım ve ekonomi gibi belli başlı alanlarda yazılar hazırladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir