Kalacak Bir Yer Arayanlara: Airbnb

Herhangi bir ülkeye seyehat mi edeceksiniz?

Mesela Londra, Birleşik Krallık ya da İzmir, Türkiye?

İşin aslı şu ki, her nereye seyehat edecek olursanız olun artık kalacak bir yer bulmanızı sağlayan Airbnb var.  Airbnb sitesinde milyonlarca ev sahibi evini veya odasını gecelik, haftalık ve aylık olarak kiralıyor. Bütçenize uygun arama yapabiliyorsunuz. Arama sonuçlarında kalacağınız yerlerin fotoğraflarını gördüğünüz için tüm seçimler size kalıyor. Ayrıca ev sahipleri hakkında daha önce verilen referansları okuyabilir ve ev sahibipleriyle anında iletişim kurabilirsiniz.

Ben birkaç deneme yaptım. İstanbul, İzmir, Londra, Los Angeles gibi dünyanın en büyük şehirlerinden oldukça uygun ve özenle dizayn edilmiş evler karşıma çıktı.

kalacak-yer-ev-daire-kiraya-airbnb

Airbnb sitesinde ev kiralama süreci şöyle işliyor:

#1 – Arama

Airbnb giriş veya arama sayfasına gideceğiniz yeri, tarihlerinizi ve misafir sayısını girerek size uygun yeri buluyorsunuz.

#2 – İletişim

Ev sahiplerine profil fotoğraflarının altındaki mavi ‘Bana Ulaşın’ düğmesini tıklatarak mesaj gönderiyor ve aklınızdaki soruları soruyorsunuz eğer ev uygunsa bunu ev sahibine onaylatıyorsunuz. Airbnb, kullanıcılarına birden fazla ev sahibine mesaj göndermelerini öneriyor. Kişi Gizliliğini koruma amacı ve güvenliği sağlayabilmek için kişisel iletişim bilgilerinin rezervasyon yapılana kadar gizli tutulmasını sağlıyor.

#3 – Rezervasyon

İletişim’den sonra ev sahibine resmi bir rezervasyon isteği gönderiyorsunuz, bunun için kaydın üzerindeyken yeşil ‘Rezervasyon Yap’ düğmesini tıklatmanız yeterli oluyor. Ev sahibinin bu isteği yanıtlamak için 24 saatlik bir süresi bulunuyor. (Ev sahibi bu süre içinde yanıt vermezse, rezervasyonun süresi doluyor) ‘Anında Rezervasyon’ etiketine sahip bir kayıt görürseniz, bu mesaj veya onaya gerek olmadığı anlamına geliyor. Bu durumda ‘Rezervasyon Yap’ düğmesini tıklattığınızda rezervasyonunuz anında onaylanmış oluyor.

#4 – Seyahat

Tüm işlemleri tamaladınız fakat önemli bir şey daha var! Yola çıkmadan önce, ev sahibinizle geliş saatini ve anahtar teslimini onaylamak için iletişim kuruyorsunuz, bunu yapmayı unutmayın kapıda kalmak istemezsiniz. Konaklamanızla ilgili ev sahibinin iletişim bilgileri dahil tüm ayrıntılara sitenin ‘Seyahatlerim’ bölümünde bulabiliyorsunuz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu