Kartsız İşlem Yapabileceğiniz Bankacılık Uygulamaları

Yakın zamanda birçok bankacılık uygulaması tanıtıldı. Bu bankacılık uygulamalarını kullanabilmemiz için herhangi bir banka müşterisi olmamız gerekmeden kartsız işlemler yapabiliyoruz. Örneğin, kartsız para çekme ya da kartsız para gönderme işlemlerini ve daha fazlasını mobil uygulamalar üzerinden kolayca gerçekleştirebiliyoruz.

Bu uygulamalardan birkaçını sizlere tanıtacağız. Uygulamaların temelinde basit bankacılık işlemleri yer alıyor. Bankaların ATM sistemlerindeki gelişmelerle bize gönderilen paraları yine ATM’ler üzerinden kartsız bir şekilde çekebiliyoruz.

Kısaca

iGaranti Uygulaması

Garanti Bankası’nın hizmeti olan iGaranti‘de kartsız işlemler yapabiliyoruz. iGaranti ürününü kullanmamız için Garanti Bankası müşterisi olmamız gerekmiyor. Uygulamayı indirip, kişisel bilgilerimizle bir kez kayıt olmamız yetiyor. Kaydın ardından, bizlere bir müşteri numarası ve ön ödemeli sanal kart numarası oluşturuluyor. Para gönderme işlemlerini bu hesap üzerinden yapabilirken aynı zamanda hesabımızda olan paraları Garanti ATM’leri yoluyla kolayca çekebiliyoruz.

Ayrıca, para transfer işlemleri dışında bize verilen sanal kart numarasıyla alışveriş işlemlerini de gerçekleştirebiliyoruz. Dahası, sahip olduğumuz iGaranti bankada bulunan bir hesap gibi olduğundan birikim hesapları açarak birikim yapabiliyoruz ve üstelik faizde kazanıyoruz. Uygulamayı denemek veya daha fazla bilgi almak için telefonunuza indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. iGaranti şu anda yalnızca iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabiliyor.

[button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.igaranti”]Android için iGaranti[/button] [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://itunes.apple.com/us/app/igaranti/id638688252?l=tr&ls=1&mt=8″]iOS için iGaranti[/button]

ParaMara Uygulaması

ING Bank tarafından oluşturulan ParaMara uygulamasıyla istediğiniz herkese para gönderimi yani para transfer işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını bilmeniz yeterli. Ayrıca, Facebook arkadaşlarınıza da para gönderme işlemi yapabiliyorsunuz.

Siz para gönderdiğinizde ya da size gönderilen parayı çekmek istediğinizde herhangi bir ING Bank ATM’sinden ING müşterisi olmasanız dahi kartsız bir şekilde paranızı çekebiliyorsunuz.

ParaMara uygulamasını denemek için aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza uygun olanı seçip, indirme işlemi yapabilirsiniz.

[button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ingbanktr.cuzdan”]Android için ParaMara[/button] [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://itunes.apple.com/tr/app/paramara/id855029937?mt=8″]iOS için ParaMara[/button] [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/paramara/4466da24-9f05-4ede-8103-ed2f12b4770f”]Windows Phone için ParaMara[/button]

fastPay Uygulaması

DenizBank iştiraki olan fastPay uygulamasını kullanarak, yine DenizBank müşterisi olmasanız dahi kartsız para gönderme, çekme veya alışveriş yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdiğinizde, kayıt olmanız yeterli. Bu işlemin ardından 7 gün 24 saat herhangi bir bedel ödemeden para gönderme işlemi yapabiliyorsunuz. Ayrıca, fastPay’in özel kampanyalarına da göz atmanızı tavsiye ederiz. Uygulama için bağlantılar aşağıda.

[button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intertech.mobilemoneytransfer.activity&hl=tr”]Android için fastPay[/button] [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://itunes.apple.com/tr/app/denizbank-cepparam/id489509999?mt=8″]iOS için fastPay[/button] [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/fastpay/587ac542-8496-4b1e-97b4-2f99aa116f1d”]Windows Phone için fastPay[/button]

BKM Express Uygulaması

Bankalararası Kart Merkezi tarafından hazırlanan ve mobil uygulamaları sayesinde ödemeler için kullanılabilen BKM Express, tüm kredi ve banka kartlarınızı tek bir alan da toplayarak ödeme yapabilmenize imkan sağlıyor. Bir süre önce detaylı olarak anlattığımız BKM Express Kullanım Rehberi adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

BKM Express uygulamasını telefonunuzun işletim sistemine uygun olarak aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

[button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bkm.mobil”]Android için BKM Express[/button] [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”https://itunes.apple.com/tr/app/bkm-express/id657408050?mt=8″]iOS için BKM Express[/button]

Bu tarz uygulamaların ortaya çıkması ve tüketicilere sunulmasıyla bankacılık işlemleri oldukça kolaylaşıyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu