Katolik Kilisesi: “İnternet Tanrı’nın bir lütfu”

Geçmişte özellikle katoliklerin bağnaz düşünceleri oldukça yayıngındı. Farklı ülkelerde internet konusunda bağnaz düşüncelerini devam ettiren ve ‘günah’ saydıkları için evlerinde televizyon bile bulunmayan milyonlarca katolik hala günümüzde bulunuyor. Bunların dışında ise, interneti ‘Tanrı’nın bir lütfu olarak değerlendiren insanlarda mevcut, hatta bunlardan biri Papa Francis.

Papa Francis, Katolik Kilisesi’nin Dünya İletişim Günü kapsamında yaptığı açıklamalarda internetin nimetlerinden bahsetti. İnternetin farklı dinler arasındaki kişilerin birbirleriyle kolayca iletişim kurabildiğine değinirken, sosyal medyanında tehlikelerini kaydetti. Papa Francis, sosyal medyanın önlenemez yükselişinin kişilerin kendi varlıklarını keşfetmesini perdeleyerek zorlaştırabileceğini belirtti.

Papa internet içinse, “İnternet özellikle dayanışma için farklı olasılıklar getirebiliyor. Bu gerçekten güzel bir şey ve Tanrı’nın bir lütfu” dedi.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu