Genel Haberler ve Makaleler

Kendi işini kurmak isteyenlere öneriler

Yeni bir iş kurmak istiyorum diyenlere bazı önerilerde bulunacağınız. Kendi işini kurmak biraz zorluk gerektirebilir. Öncelikle, ne iş yapmak istediğinizi veya neler yapabileceğinizi düşünmeniz ve araştırma yapmanız verebileceğimiz en temel tavsiyeler arasında yer alacaktır.

Biz daima burada Yeni İş Fikirleri ve Bayilik Veren Firmalar konusunda yazılar yazarak size iş kurmanız yolunda fikirler vermeye çalışıyoruz. Dilerseniz bu yazımızı okuduktan sonra bu kategori içerisinde bulunan yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Öncelikle, iş fikrim var ve yeni işimi kurmak istiyorum diyen herkesin startup merkezlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Günümüzde yaklaşık olarak 15 adet startup merkezi ülkemizde hizmet vermektedir. Bu startup merkezlerinden mutlaka yararlanmanın yollarını bulmanızı tavsiye ederiz. Örnek verecek olursak, Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi‘nde açılan Fikir Küpü İstanbul Ticaret Odası ve Savunma Bankanlığı Müsteşarlığı ile ortak açılmıştır. Şimdilik bu Fikir Küpü’nde 30’u aşkın şirket bulunmaktadır. Özellikle Savunma Sanayi konusunda bir iş fikriniz bulunuyorsa öncelikli olarak bu kuluçka merkezinden destek alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Öneri: Yeni İş Kurmak İsteyenlere Samimi Tavsiyeler

Neredeyse tüm sektörlere ait bir kuluçka merkezi bulmanız günümüzde mümkündür. Bu araştırmayı yapmadan evvel işinizle ilgili tüm projenizi hazırlayın ve uygun merkezlere başvuruda bulunun. Bu merkezler gerek maddi, gerekse eğitimsel destekler sayesinde işinizi kurarken size tam destek olacaklardır.

Ayrıca, startup merkezlerinden ziyade kendi işini kurmak isteyen girişimcilere KOSGEB tarafından finansal destek de sağlanmaktadır. KOSGEB’den alacağınız destek kredisiyle de kendi işinizi kurabilmeniz mümkündür. Bu konudaki detaylar için KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir