Genel Haberler ve Makaleler

Kıbrıs Sayesinde Yatırımlarınızdan Daha Fazla Gelir Elde Edebilirsiniz

Pek çok insan, ömür boyu net bir kazançla nispeten daha rahat yaşamayı ister. Sistemin içinde yer alan pek çok insanın en büyük hayali bunu sağlamak için girilecek maaşlı bir iştir. Hem her ay eve giren belirli miktar para hem de sosyal güvencesinin devlet tarafından sağlanması, maaşlı bir işi seçmek isteyenler için yeterli koşullardır. Ancak büyük düşünen, yenilikçi ve girişimci bireyler; bu şekilde net bir maaşla ulaşılabilecek finansal büyümenin sınırlı olduğunu bilirler.

Memur olup ya da maaşlı çalışıp, aldığı maaşla belirli bir birikimden sonra parayı çevirerek ekstra gelir elde eden pek çok insan da mevcuttur. Onlar, bunu çoğu zaman ticarete yatırım, kimi zaman da farklı yollarla yaparlar. Ticari zekaya sahip insanlar, ticarete yatırım yapmayı tercih ederek yüksek paralar kazanabilirler. Kimilerinin de daha büyük hayalleri vardır. Sabit bir maaşla çalışıyor olsalar bile, kendi işlerini kurup, kimsenin etkisi altında kalmadan hayat mücadelesine devam etmek isterler. Bu tip hayallere sahip insanlar da genelde ticari zekaya sahiptir ve işlerinin sonunda başarılı olurlar.

Herkes gibi siz de kendi işinizi kurarak, hayatınıza patron ya da müdür baskısı olmadan devam etme imkânına sahipsiniz. Sahip olduğunuz birikimi en karlı şekilde değerlendirebileceğiniz, kendi şirketinizi kurabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur.

Kıbrıs’ta şirket kurmak da bu yöntemlerin arasında yer alıyor. Zira Kıbrıs’ta şirket kurarak, vergi muafiyetinden faydalanmak, rahat bir şekilde ticaret yapmak ve ihraç ve ithal edeceğiniz ürünleri daha karlı şekilde alıp satmak mümkün olabiliyor. Bu konuda gerekli olan tüm bilgileri ziyaretçilerine sunan, merak edilen tüm soruların cevaplarını barındıran, aynı zamanda Kıbrıs’ta şirket kurma düşüncesinde olan insanlara danışmanlık hizmeti de veren, Sirketkibris.com isimli siteden “Kıbrıs’ta şirket kurmak için neler gerekli” sorusunun cevabını detaylı bir şekilde öğrenmeniz mümkün.

Neden Kıbrıs’ta Şirket Kurmak Avantajlıdır?

Kıbrıs, her yıl 1 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği, 100 bin civarı da öğrencinin öğrenim için yerleştiği bir ada devletidir. Ekonomisi, ithalata bağlı olarak ilerler. Çünkü ada ekonomileri, anlık ihtiyaç anında talep edilen ürünlerin teminatını gerektirir. Bu yüzden KKTC devleti %0 Vergi ile ticaret yapmanızı sağlayan şirketlere olanak tanır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin vergi avantajlı şirket türleri olan Uluslararası İşletme Şirketi ve Serbest Liman ve Bölge Şirketi, KKTC harici ülkelere yapacağınız satışlarda %0 Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve KDV ile satış imkanı sağlar.

Alternatif olarak Dubai ve Hong Kong gibi merkezlerin aksine Kıbrıs’ta şirket kuruluş maliyetleri ve yıllık ücretleri çok daha caziptir.

Üstelik Türkiye’den yapılacak yatırımları yönetmek ve para aktarımını sorunsuz yapmak için kullanılabilecek 22 farklı banka, adada faaliyet göstermektedir. Bunların arasında en büyük Türk Bankaları’ndan olan İş Bankası, Garanti ve Ziraat Bankası da yer almaktadır. İnternet bankacılığı hizmetleri de, yatırımları Türkiye üzerinden finanse etmeye ve mevcut nakit iletiminde ekstra kolaylık sağlamaktadır.

Aynı zamanda tüm bu bilgiler ışığında, Kıbrıs’ta şirket kurarak yatırım yapma fikri aklınıza yattıysa, daha önce pek çok farklı referansa sahip Celebioglu & Co Chartered Accountants üzerinden danışmanlık hizmeti almanız, size büyük bir yarar sağlayabilir.

Öte yandan Kıbrıs’ta ticaret yapmak, diğer Avrupa ülkelerinde ticaret yapmaktan çok daha kolaydır. Ülkede, para birimi olarak Türk Lirası ve resmi dil olarak Türkçe kullanılmaktadır.

Kıbrıs’ta Ne Tür Bir Yatırım Yapılabilir?

Bahsi geçen site üzerinde Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünenler için pek çok farklı fikir yer alıyor, bu sebeple ek fikirler almak için siteyi incelemeniz faydalı olabilir. Ancak kısaca bahsetmek gerekirse, örneğin Kıbrıs lokasyonlu hosting firmaları Türkiye’de fazlaca rağbet görmektedir ve siz de tercihinize göre bir hosting firması kurmayı düşünebilirsiniz. Kıbrıs’ta bu yönde sağlanan avantajlar hasebiyle, farklı ülkelerde ödemek zorunda kalacağınız yüksek vergilerden feragat edebilirsiniz.

Elbette, yalnızca bilişim alanında bir iş kurmak zorunda değilsiniz. Çünkü iş kurmayı düşündüğünüz farklı alanlar için de aynı avantajlardan yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Kıbrıs’ta Şirket Kurmak İçin Neler Yapılmalı?

Öncelikle Kıbrıs’taki ticaret yasalarına hakim ve bu konuda tecrübeli olan bir danışmandan yardım almayı mutlaka düşünmeniz gerekir. Her adımınızı doğru atabilmeniz için bu en önemli koşuldur. Bilmeniz gereken diğer şeyler için celebico.com’a girerek, sitede yer alan bilgileri dikkatlice okuyabilirsiniz. Kararınızı netleştirdikten sonra, sitenin vermiş olduğu danışmanlık hizmetiyle, danışmanlık alabilir, sorularınızın cevaplarını bulabilir ve sizin için her şey yolunda giderse, Kıbrıs’ta bir şirkete sahip olarak kendi işinizin detaylarıyla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir