Genel Haberler ve Makaleler

KOSGEB ile İşini Kuran Girişimciler [Video]

KOSGEB Hibe ve desteklerinden yararlanarak başarılı olan ve kendi işinini kurma hayallerine ulaşan on binlerce girişimci var. Ülkemizin ulusal kuruluşu olan KOSGEB, ülkemizin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla küçük ve orta ölçekli işletmelerin sayısını ve etkinliğini arttırmak amacıyla 1990 yılından beridir faaliyet göstermektedir.

Bu zamana kadar kendi işini kurmak isteyen veya mevcut işini geliştirmek isteyen girişimci ve kobilere hem hibe hemde kredi olarak destek veren KOSGEB, birçok başarılı girişimcinin de hikayesinde başrol oynamayı başarmıştır. Bizlerde KOSGEB konusunda sizlere sitemizde çeşitli yayınlar hazırlıyor ve bu konuda bilgi ihtiyacı olan girişimci ve kobi sahiplerini bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bu kez neyi, nasıl yapacağınızı yazmak yerine KOSGEB’den destek alarak girişimlerini gerçekleştirmiş ve başarıya ulaşmış kişilerin başarı hikayelerini paylaşmak istedik.

KOSGEB ile işini kurarak başarılı olan girişimcilerin hikayelerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyenlere, işletmesini geliştirmek isteyenlere ve yeni mezunlara da iş kurma şansı veren KOSGEB’in desteklediği başarılı girişimleri yakın zamanda çok daha fazla duyacağız. Ayrıca, KOSGEB Kredi Başvurusu için 6 Geçerli Sebep adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazı da işini kurmak isteyenler neden KOSGEB’i tercih etmeli, KOSGEB ne sağlıyor ve avantajları neler gibi konulara değinmiştik.

Sizlerde girişimlerinizde başarıya ulaştıysanız bize hikayenizi gönderin. Hem işinizi hemde başarınızı herkese birlikte duyuralım.

Eray Bozan

Eray, eski bir Konupara yazarı. Yazarlığı süresi boyunca ilgili olduğu kişisel finans, yatırım ve ekonomi gibi belli başlı alanlarda yazılar hazırladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir