KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

KOSGEB derneği tarafından geliştiren insanların kendi uzman olduğu iş kollarında kendilerine işletme açması için onları geliştirmek üzerine olan girişimcilik kurslarıdır. Kendi işini kurmak isteyen bireylerin girişimcilik üzerine olan temel kavramları kazandırarak onları bu çıktıkları yolda başarılı kılmaktadır.

Bu birey öncelik olan bayanlar sonra gençler sonrada engelli kişilerdir. İlk olarak zanaatı olan kişilerin öncelik seçilmesi girişimciliğe atılan ilk adımdır. KOSGEB çeşitli kurum veya kuruluşlar ile iş birliği yaparak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilmektedir. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri Dünyadaki başka bir çok program kapmasında ve aynı içerikte olan eğitimler yurt dışındaki eğitimlerle aynıdır.

Öneri: 5 Adımda KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Yatırımcı ve girişimcilerin ihtiyaçlarına göre ve belirlenen eksiklere göre eğitimler hazırlanır ve eğitmenler tarafından eğitim verilir.Girişimcilik eğitimleri ise hangi sektör yada iş koluna göre daha önceden belirlenmektedir. Yeni kurulan işletmelerin yada kuruluşların eksikleri belirlenir ve bunları giderilmesi içinde eğitim belirlenir ve eğitim belirli periyotlarla verilir. Bu eğitim verilen girişimcilerden beklenen bazı öngörüler vardır. Verilen temel bilgileri kendileri gibi değerlendirip iş planına yansıtmasıdır.

KOSGEB Eğitim Tarihleri

Eğitimler uluslar arası standartlara göre uygulamalar düzeyine 60 saatlik olup bazı temel modüller ve uygulamalı atölye çalışmaları vardır. Bu eğitim süresinde yeterli olduğu ispatlanmıştır. Bu hizmetlerde ve eğitimlerde amaçlar KOSGEB hizmet merkezlerinin izleme altındadır. Son günlerde girişimcilik kurslarına olan akın ve izdihamdan dolayı KOSGEB uygulamaları girişimcilik eğitimleri yerleri dolmakta kontenjanlar kapanmaktadır. Katılımcı sayısı milletin yüzünü güldürse de çıkan girişimciler sayesinde daha çok yüz güldürmektedir. Bayan girişimcilerin yaptığı başarılı işler sayesinde bu hizmetler tanındı ve ülke çapında büyük rağbet gördü. Sizde elinizde bir miktar para var ama hangi iş de ne yapılır girişimcilik konusunda neler yapabilirim gibi konularda sıkıntı varsa bu KOSGEB uygulamaları girişimcilik eğitimleri sayesinde bu konulardaki eksikleri giderebilirsiniz.

KOSGEB eğitimleri ülkemizin hemen hemen birçok şehrinde yapılmaktadır. Eğitim tarihleri hakkında bilgiyi bu bağlantı üzerinden alabilirsiniz.

Konu gereğinde atölye eğitimleri ile hem sahada hem de masa başında çok başarılı işler yapabilirsiniz. Ankara’da düzenlenen geniş bir seminer ile ülkemiz çapında yapılan yenilikler ve gelişmeler bahsedilirken ne büyük işler yapıldığı ve ülkemizin ekonomisine kaç girişimci yapıldığı açıklanmış ve çok güzel veriler kaydedilmiştir.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu