Kredi Alarak Bedelli Askerlik Yapabilir Miyim?

Bugün az önce, Başbakan Ahmet Davutoğlu açıkladı. Bedelli askerlik resmen çıktı. Birçok kişinin aklında aynı soru, kredi alarak bedelli askerlik yapabilir miyim? Evet, kredi alarak bedelli askerlik yapabilirsiniz. Bedelli askerlik için kredi veren bankalar yakında mevcut olacak. Hatta birçok banka bedelli askerlik sebebiyle kredi paketleri hazırlamaya başlamışlardı bile.

Bedelli Askerlik Yaş Şartı

Bedelli askerlik yaş şartı 27 olarak belirlendi. Yani 27 yaşını doldurmuş tüm Türk vatandaşları bedelli askerlikten yararlanabilecek. 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren 28 yaşından gün almış olan veya 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olan Türk vatandaşları bedelli askerlik şartlarını karşılıyor olacak.

Bedelli Askerlik Ücreti

Bedelli askerlik ücreti 18.000 TL olarak belirlenmiş. Bedelli askerliğini kredi alarak yapacak olan vatandaşlar, bir nevi Taksitli Bedelli Askerlik yapmış olacaklar. Bedelli askerilik kredisini şimdiden hazırlayan bankalardan biri olan Deniz Bank, dosya masrafı olmayan, 60 aya varan vadelerle ödeme seçenekleri sunan bir kredi paketi hazırlamış.

Öneri: Bedelli Askerlik Kredisi Veren 10 Banka

Bedelli askerlik için sağlanan kredi paketlerinin faizlerinin biraz daha düşük olması beklenmektedir. Kredi alarak bedelli askerlik yapabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Şu anda haber henüz çok yeni olduğu için bedelli askerlik için kredi veren bankaları listeleyemiyoruz. En kısa zamanda yazımızı güncelleyerek, bedelli askerlik kredisi veren tüm bankaları sizler için derleyeceğiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Alma Şartları

Bedelli askerlik kredisi de bildiğimiz normal bankalar tarafından verileceği için, kredi notunun öneminin tekrar karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Kredi notu düşük olanlar ne yazık ki, kredi almakta zorluk çekeceklerdir. Öte yandan bedelli askerlik ücreti 18 bin TL olarak açıklandı ve günümüzde böyle bir krediyi alabilmek için yaklaşık olarak en az aylık 2500 TL geliri belgeleyebiliyor olmamız gerekmektedir. Fakat şimdiden bankaların kredi hizmetlerini araştırarak faizler, vadeler ve geri ödemeler konusunda fikir sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

Bedelli askerlik kredisiyle ilgili yayınlarımız devam edecek ve sizleri bilgilendireceğiz. Soru, görüş ve önerileriniz için bize yorum bölümünden ulaşın.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu